Yazılım

Yazılımcılar İçin Film Tavsiyeleri

BURAK MEHEL 09 Kas 2018 Sinema 155  0

 

Yazılımcılar için bu dünya farklı bir dünyadır. Hızlı gelişen teknolojiye ayak uydurması gereken yazılımcılar, bu işten de oldukça keyif alırlar. Yazılım dillerini öğrenmeleri gerekir, oyun programlarlar, web ve mobil tabanlı uygulamaların yazılımını yaparlar. Şuanda internet ve bilgisayara dair kullandığımız her şey için bir yazılım gerekmektedir ve yazılımcılar interneti ve bilgisayarları bizim için kullanılabilir hale getirirken, oyunlar, uygulamalar ve benzeri şeylerle eğlence dünyasının ve kolaylıkların kapılarını da açarlar. Yazılımcıların keyif alacağını düşündüğümüz bazı filmleri derledik.


🎦 The Internet’s Own Boy: Story of Aaron Swartz

Bu film Aaron Swartz’ın hayatını konu alan bir belgeseldir. Aaoran Swartz, bir bilgisayar programcısıdır ve daha küçük yaşlarda bile oldukça başarılı işlere imza atmıştır. Filmde herkesin bilgiye ulaşabileceği özgür bir ortam yaratmak ister. Dünyanın daha iyi yerlere gelmesi için uğraşır. Bu sırada uğradığı haksızlıkları ve adaletsizlikleri de konu alır.


🎦 Revolution Os

Linus Torvalds, Bruce Perens ve Richard Stallman gibi yazılım özgürlüğü ve bilgi paylaşımını savunan isimlerin yarattığı açık kaynak kodlu ilk işletim sistemlerinin sürecini anlatmaktadır. Bu röportaj tadındaki film aynı zamanda entelektüel haklar ve yazılım konularına genel bir bakışta sunmaktadır. Para ve özgür bilgi dağılımı arasındaki çatışmaları ele almaktadır.


🎦 Who Am I?

Benjamin bir programcıdır. Sonrasında bir hacker grubuna katılır. Akabinde eylemler sonucunda başına açılan işleri çözmeye çalışmaktadır. Mantıklı ve psikolojik derinliğe sahip bir film olarak, siber güvenlik konuları ile ilgilenen yazılımcılarında ilgisini çekebilir.


🎦 Ex Machina

Dünyadaki en önemli şirketlerden birisinde çalışan Caleb, yazılım uzmanıdır. Bir yarışmada şirket CEO’sunun dağ evinde bir haftalık tatil ödülü kazanır. Ancak Caleb bir deneyin içine çekilir. Bu deneyde Ava adındaki güzel robot kız dünyanın ilk gerçek yapay zekasına sahiptir.

Sinema
Sinema Çılgınlarının Dikkatine! 2019’da Vizyona Girecek Filmler
Google Asistan
Google Asistan Nedir? Nasıl Kullanılır?
Akıllı Telefon
Bir Devrin Başlayışı: Akıllı Telefonlar
Leonardo DiCaprio
Bir Hollywood Efsanesi; Leonardo DiCaprio’nun Unutulmaz Filmleri


“Yazılımcılar İçin Film Tavsiyeleri” üzerine 2 yorum

  1. Mimarın günlüğü dedi ki:

    Harika öneriler..Çok teşekkür ederim.

  2. BURAK MEHEL dedi ki:

    Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir