Tuz Lambası

Tuz Lambasının Faydaları Nelerdir?

BURAK MEHEL 21 Ara 2018 Bilim 41  0

Tuz lambası havadaki virüs, bakteri, kötü havayı kendine çekerek ortamda rahatlamış ve sağlıklı bir hava oluşmasını sağlamaktadır. Tuz lambası mevcut yaşanılan dönemde havanın kirlenmesinin hızla arttığı ve insan sağlığına olan olumsuz etkileri karşısında bir korunma yöntemi olarak kabul edilebilmektedir. Tuz lambası Ülkemizde mevcutken ve bulunulan çevre şartları insan hayatını olumsuz etkilemeye hızlı bir şekilde devam ederken bilgi ve bilinci arttırarak tuz lambası kullanımını arttırmak gerekliliği insanlara aktarılmalıdır.

Genelde soğuk havalarda hasta oluşumuzun sebebi budur. Hücre ile hücrenin içinde bulunduğu tuzlu su arasında madde alışverişi gene bu iki su arasındaki tuz yoğunluğu farkından ortaya çıkan ozmos ile olur. Daha öncede söylendiği gibi, hücre dışı suyun su oranı %94 iken hücre içi su yoğunluğu %75 civarındadır.Yalnız bu sayıları mutlaklaştırmak doğru değildir. Çünkü bu oran insandan insana değiştiği gibi, kişinin su ve tuz tüketme alışkanlıklarına da bağlıdır.

Tuz lambasının diğer faydalarını şöyle sıralamak mümkün:

  • Yüksek enerji ve pozitif ruh halinin oluşmasını sağlayarak canlılık ve zindelik verir.
  • Migren, nezle ve özellikle astım gibi hastalıklara iyi gelir ve akciğerlerin çalışma kapasitesini arttırır.
  • Özellikle bebeklerin ve çocukların bulundukları ortamda kullanılırsa ruhsal gelişimleri için temiz hava sağlanmış olur.
  • Stres, uykusuzluk, fiziksel ve ruhsal yorgunluklara çok iyi gelir.

Yani kısaca tuz olmadan hiçbir canlı olayları yürümez. Peki, tuz insan yaşamı için bu kadar vazgeçilmez bir fonksiyona sahip iken, doktorların; “yüksek tansiyonunuz varsa tuzdan uzak durun” açıklamalarını nasıl anlamak gerekir? Bu insanın kendi ölümünü yavaş yavaş kendisinin hazırlaması demektir. Evet, tuzdan uzak durun ama hangi tuzdan. Bunun ayrımını şimdi daha doğru yapmak zorundayız. Rafine edilmiş tuz sadece yüksek tansiyon yapmaz aynı zamanda kansere varana kadar birçok hastalığın da oluşmasına sebep olur. Onun için ister deniz tuzu olsun, ister kaya tuzu olsun, isterse kristal tuz olsun, eğer rafine edilmişse uzak durun.
Tuzun vücuttaki bir diğer görevi de, kaliyum-natrüyum pompası ile ozmos gücünün sürekliliğini yaratarak, vücudun doğal su dengesini ayarlar. Aynı zamanda vücudu ağır metallerden ve toksinlerden arındırır.

Kaynak: https://www.sifatuzlamba.com/

Mars
Mars ve Dünya Arasındaki Benzerlikler!
Geminid Meteor Yağmuru
Geminid Meteor Yağmuru Nedir? Ne Zaman Gerçekleşecek?
Karadelik
Kara Delik Nedir? Nasıl Oluşurlar?
gezegenler
En Küçük Gezegen Hangisidir?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir