Erdal Beşikcioğlu

Sosyal Medyanın Gündemi : Erdal Beşikçioğlu

BURAK MEHEL 12 Kas 2018 Gündem 50  2

 

Beşikçioğlu, Kalçık’ın “Siz böyle diyorsunuz ama dolar yükseliyor diye sevinen bir kesim de var. ‘Aynı gemide değiliz’ diyorlar ne yazık ki” ifadesi üzerine de şunları söyledi:

Dolar yükseldiği dönemde benim bankada Türk Lirası param vardı ve ben paramı Türk Lirası’nda tutmaya devam ettim. Dolara çevirmedim, çevirmeyi bile düşünmedim. Ülkemizin daha iyi olmasını isterim her zaman. ‘Aynı gemide değiliz’ de ne demek? Hepimiz aynı gemideyiz, önce bunu fark edelim. Aynı gemideyiz, rotamızı nereye çevireceğimize de birlikte karar vereceğiz.


Birlik duygumuzu kaybetmememiz gerekiyor. Yöneticilere oy vermiş olun ya da olmayın; Türkiye’nin çıkarlarını düşünmek ve korumak zorundayız. Başka Türkiye yok. Başka gidecek yerimiz de yok. Biz bu toprakların üzerinde birlikte yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz. Toplumsal birlikteliğimizi sanatla, sporla ve diyalog kanallarını açık tutarak daha da iyi bir noktaya getirebileceğimize inanıyorum. Bir sanatçı olarak da bunun için ne gerekirse yaparım.

Beşikçioğlu ayrıca, “Sanatçı her rolü oynamalı. Toplumsal alana dair sözü varsa söylemeli. Toplumun yaşam kalitesini artırmak için sisteme yönelik eleştirileri varsa yapmalı” şeklinde konuştu. “Sanatçının bir ideolojisi olabilir ama hiçbir ideolojiye ait olmamalı” diyen Beşikçioğlu, “Belki geçmişte sanatçılar bir ideolojiye ait hissediyorlardı kendilerini ama artık 21’nci yüzyıldayız” ifadesini kullandı.

Erdal Beşikçioğlu Kimdir ?

Erdal Beşikçioğlu, 5 Ocak 1970 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın yeğenidir. Babası Vakıflar Bankası’nda müdürdü. Babasının tayinleri nedeniyle İlkokula Ankara’da başladı, sonra Kayseri ve İzmir’de devam etti. Liseyi İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı ve İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi’nde devam etti. Liseyi Ankara’da bitirdi.

1989’da Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girdi. Konservatuar eğitimi sırasında “William Guskill” ile yaratıcı drama üzerine workshop çalışmalarına katıldı. 1993 yılında mezun oldu ve aynı sene Devlet Tiyatrolarında göreve başladı. 95-96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda müdür vekili olarak görev yaptı. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görevine devam etti.

Rol Aldığı Diziler

✅Adı Efsane (Tarık Aksoy, TV Dizisi, 2017)

✅46 Yok Olan (Murat Güney, TV Dizisi, 2016)

✅Kod Adı Reaksiyon (Dayı (Yavuz Aslan, TV Dizisi, 2014)

✅Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku (Arif, Sinema Filmi, 2014)

✅Böcek (Sinema Filmi, 2014)

✅Behzat Ç. Ankara Yanıyor (Behzat Ç., Sinema Filmi, 2013)

✅Leyla ile Mecnun 1. Sezon (TV Dizisi, Behzat Ç., 2011)

✅Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (Behzat Ç., Sinema Filmi, 2011)

✅Kurtlar Vadisi Filistin (Moşe, Sinema Filmi, 2010)

✅Kardelen (Servet Ağa, Sinema Filmi, 2010)

✅Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 3 Sezon (TV Dizisi, Behzat Ç., 2010-2012)

Reynmen – Derdim Olsun, 1 Günde 8 Milyon İzlendi
Özlem Parlu Kimdir ? Ebru Polat’a Yakın İsim..
#10YearChallenge Etiketi Nedir, En Komik Paylaşımlar
20 Bin Öğretmen Ataması Sözlü Mülakat Sonuçları AÇIKLANDI


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir