sermayesiziş

Sermayesiz Yapabileceğiniz 10 Rahat İş

BURAK MEHEL 25 Kas 2018 Gündem 576  2

Artık devir o kadar değişiyor ki emeğin yerini artık tamamen makineler almaya başladı. Bu durum böyle olunca insanlar farklı iş arayışı içerisine girmeye başladı. Bazıları sermayesiz nasıl iş kurarım bazıları ise yüksek maaşlı çalışabileceğim bir iş nasıl bulurum derdine düştü.. Sermayesiz iş kurmak çok mantıklı gelmiyor mu size de ? Bu sebeple size sermayesiz olarak kurabileceğiniz iş fikirlerini derledik umarım size yeni bir ışık yakar ve aramızdan bir çok girişimci çıkar.

💰 Freelance Çalışma

İnternet sektöründe sürekli karşınıza çıkabilecek bir iş türüdür. Anket doldurmak, yazar olmak gibi ek gelir elde edebileceğiniz meslekler bunlardır. Size aşağı yukarı 300-600 lira civarı bir gelir sağlayacak olan bu iş türü genelde öğrencilerin tercih ettiği bir yöntemdir.

işfikirleri6

💰 Müzik Dinlemek

Yanlış duyduğunuzu düşünüyorsunuz değil mi? Tabiki de yanlış duymadınız müzik dinleyerek para kazanmanız mümkün! Ama bu mesleğin getirisi öyle çok olmaz. Ama tatmin ettirici miktarlarada çıkabilir. Nasıl oluyor? diye soruyorsanız, müziklere yorum atarak, beğenerek ve paylaşarak size gelir sağlayan internet siteleri oldukça fazla.

işfikirleri7

💰 Spor Koçluğu

Spor alanında bilgiliyim diyorsanız aynı zamanda kendine güvenmek şart tabiki bu mesleği tercih edebilirsiniz. Bu meslek sermaye koymadan gelir sağlayan meslekler arasında ilk sıradadır.

işfikirleri8

💰 Ahşap Sanatı

İnternet üzerinde oldukça popüler olan işlerin başında gelir. Eğer el beceriniz var ise ahşapı işleyerek bunların satışını yapan sitelerle anlaşarak onlara el becerinizi satabilirsiniz. Bunları tatil köylerinde ki mağazalara satışınız daha kolay olacaktır.

işfikirleri9

💰 Arabuluculuk

En mantıklı ve en rahat işlerden biridir. Sadece yapmanız gereken insanlarla aranızı iyi tutup çevrenizi genişletmek.. Bu sayede size gelecek işler artar ve gelirinizde buna doğru orantılı olarak artışa geçer. Peki nasıl yaparım? Mesela bir arabanın satışı için anlaşmak üzere olan iki tarafın isteklerini arabuluculuk yaparak birbirlerine kabul ettirmelerini sağlayacaksınız.

arabuluculuk

💰 Kitap Alım-Satım

Elinizde bulunan okumadığınız, kitaplığınızda öylece eskimeyi bekleyen kitaplarınızı satmaya başlayarak bu işe sermayesiz bir giriş yapabilirsiniz. Sonrasında kazandığınız bu parayla yeni kitaplar alarak satışa devam edersiniz. Pazarlamayı nasıl yaparım diye soruyorsanız sosyal medyayı kullanabilirsiniz.

kitap2

💰 Pazarlama

Alıcıyı ikna kabiliyetiniz olduğunu düşünüyorsanız, aynı zamanda kendinize güveniyorsanız belli bir markanın ürünlerini insanlara satabilirsiniz.

işfikirleri4

💰 Hayvan Bakıcılığı

Hayvanseverlerin ‘ooo tam benim işim’ diyebileceği bir iş bu. Biraz zor olsa bile en zevkli işlerden biri budur. Bir düşünün diyorum.

hayvanbakıcılığı

💰 Yerel Tur Rehberliği

Genel kültür ve ingilizce seviyeniz iyi durumdaysa herhangi bir tatil köyüne giderek gelen turistlere rehberlik yaparak iyi paralar kazanabilirsiniz.

turistrehberliği

💰 Ürün Fotoğrafçılığı

Market ve restoranlar ile anlaşma sağlayarak ürünlerinin fotoğraf çekimini yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz kaliteli fotoğrafları internet üzerinden satabilirsiniz.

ürünfotoğrafcılığı

Reynmen – Derdim Olsun, 1 Günde 8 Milyon İzlendi
Özlem Parlu Kimdir ? Ebru Polat’a Yakın İsim..
#10YearChallenge Etiketi Nedir, En Komik Paylaşımlar
20 Bin Öğretmen Ataması Sözlü Mülakat Sonuçları AÇIKLANDI


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir