Salçalı Makarna Nasıl Yapılır, Lezzetli Tarifi

Murat Civelek 25 Oca 2019 Yemek 19  0

Günümüz dünyasında insanların yoğun iş tempoları ya da yoğun eğitim, okul hayatları yemek konusunda insanları pratik yemeklere yönlendiriyor. Özellikle üniversite de okuyan öğrencilerin çokça yaptığı salçalı makarna hızlı ve basit hazırlanışıyla çokça tüketilmekte. 

Yarısını Kullanın

Salçalı makarna için bir paket makarnanın yarısını kullanmak yetmekte. Domates salçası ile yapılan salçalı makarna için bir yemek kaşığı domates salçası ve yarım kaşıkta biber salçası kullanmak lezzet olarak daha iyi olmakta. Çay bardağının yarısı kadar kullanılan sıvı yağ ve göz kararı eklenilen tuz ile isteğe göre kullanılan karabiber tarifimizin malzemelerini oluşturmakta. Salçalı makarna yapımında ise ilk önce su yeterince kaynatılır ardından içerisinde tuz ilave edilir. Bu aşamadan sonra makarna suya eklenir. Sekiz ya da on dakika kadar pişen makarna piştikten sonra süzülür. Süzdükten sonra sosu için tencereye sıvı yağ eklenir. Yağ biraz kavrulduktan sonra içerisinde bir yemek kaşığı ya da isteğe göre salça eklenir. Karabiber de bu noktada salçaya ilave olarak eklenebilir. Salça yağ ile birlikte iyice karıştırılır ve makarna eklenir. Makarna eklendikten sonra biraz daha karıştırılarak servise hazır hale getirilir. İsteğe göre üzerine yoğurt ve çeşitli kimyonlar konularak tüketilebilir.

Yapıştırmayın

Son olarak makarnanın yapışmamasını sağlamak için suda kaynatırken biraz sıvı yağ biraz da tuz ekleyerek birbirine yapışmasını engelleyebilirsiniz.

Patatesli Börek Nasıl Yapılır, Lezzetli Tarifi
Şeftalinin Faydaları Nelerdir ?
Kestane Nasıl Çizilir ve Pişirilir?
Yeşil Mercimeğin Faydaları Nelerdir ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir