ÖSYM: Şehit ve Gazi Yakınlarına ÜCRETSİZ Sınav

Murat Civelek 15 Oca 2019 Gündem 69  0

ÖSYM Başkanı; şehit eşleri ve çocukları, gaziler ve eşleri ve çocuklarından sınav giriş ücreti, başvuru ve yerleştirme ücreti alınmayacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof.Dr. Halis Aygün, 15.01.2019 tarihinde yapılan açıklamaya göre; şehit eşleri ve şehit çocukları, gaziler, gazi eşleri ve gazi çocuklarından sınav giriş ücreti, başvuru ücreti ve yerleştirme ücreti alınmayacağını açıkladı.
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 14.01.2019 tarihinde yapılan toplantıda alınan kararlara dair AA muhabirine açıklama yaptı.

ÖSYM’nin düzenlediği bütün sınavlara katılma başvurusu yapan şehit ve gazilerin eş ve çocukları ile gazilerin kendilerine ilişkin yeni bir karar aldıklarını belirten Aygün, “Yapılan düzenleme ile ÖSYM sınavlarına başvuruda bulunan şehit eşleri ve şehit çocukları, gaziler, gazi eşleri ve gazi çocuklarından sınav giriş ücreti, başvuru ücreti ve yerleştirme ücreti alınmayacağını” kamuoyuna sundu.
ÖSYM Başkanı Aygün, “Karar, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında, hem yurt içi hem de yurt dışındaki terörle mücadele sırasında şehit olan Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşların eş ve çocukları ile bu kapsamda gazi olanların kendileri, eş ve çocuklarını kapsamaktadır.” Dedi.

Reynmen – Derdim Olsun, 1 Günde 8 Milyon İzlendi
Özlem Parlu Kimdir ? Ebru Polat’a Yakın İsim..
#10YearChallenge Etiketi Nedir, En Komik Paylaşımlar
20 Bin Öğretmen Ataması Sözlü Mülakat Sonuçları AÇIKLANDI


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir