Motivasyon Arttırma Yöntemleri Nelerdir ?

Murat Civelek 25 Oca 2019 Eğitim 21  0

Motivasyonu Arttırmak

Hepimizin zaman zaman yaşadığı bir sorundur motivasyon kaybı. Kimi zaman işte mesai saatlerinin sonlarına yaklaşıldığında kendimizi umutsuz ve bitkin hissederiz. Kimi zaman fakülteyi hiç bir zaman bitiremeyecekmişiz gibi hissederiz. Kimi zaman ise bir işe başlamak ve devam etmek zor gelir. Çünkü motivasyon eksiktir. Bunlar hepimizin sık sık karşılaştığı normal durumlardır. Önemli olan bunu kırabilmek ve yolumuza devam edebilmektir.

Ne yapmalıyım?

Motivasyonunuzu arttırmak için başvurabileceğiniz yerlerden bazıları; kişisel gelişim kitapları, kişisel gelişim seminerleri ve internettir. Bunların yanısıra, kendinize sık sık neleri başardığınızı hatırlatın. Bu, sizlere özgüven vererek ayakta durmanızı sağlar. İnsan doğası sorunlara odaklanmaya eğilimli ve problemleri çözmeye odaklıdır. Eğer bunu bilirsek hayatı kendimiz için kolaylaştırabiliriz. Başkalarının hayatın da neleri başardığı, neleri azim ederek yaptığı neleri kendilerine örnek alıp motivayon oluşturdıklarını görmekte sizin motivasyonunuza artı sağlar. Geçirdiğiniz hayat tecrübeleri size üzmüş ya da sevindirmiş olabilir. Bunların hepsini unutarak yeni başlangıçlar yapmakta size güç verir.  Doğaya açılmak, doğa da vakit geçirmek ve değişimlere kendinizi açık hale getirmekte motivasyonunuzu güçlendirmek adına iyi bir seçim olur.

Neden motivasyonumu arttırmam gerekiyor?

Motivasyonunuzu arttırmak sizleri ayakta tutan temel husustur. Motivasyon kendiliğinden gelmez. Bir eylemde bulunmanız gerekir. Motivasyon o kadar gereklidir ki , o olmadan şu ana kadar başarılmış hiçbir şey yoktur. Sınav, iş görüşmesi, gibi hayatımız da önemli adımları attığımız bu durumlarda bile motivasyon olmadan biryerlere gelmek zor olmaktadır.

Anaokulu Seçerken Doğru Tercih Nasıl Yapılır ?
Yabancı Dil Bilmenin Önemi ve Faydaları Nelerdir ?
Sır Tutmak ve Yalan Söylemek
Hedef Belirlemenin Önemi ve Ulaşma Yolları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir