Limonun Faydaları Nelerdir ?

Murat Civelek 11 Oca 2019 Sağlık 27  0

Limon suyu içmek kabızlık sorunu yaşayanların sorununu ortadan kaldırır. Hazımsızlık sorunu yaşayan kişiler limon suyu içerek midelerini rahatlatabilirler. Limonun karaciğeri temizleme gibi bir etkisi vardır. Yüksek ateşli kişilere limon yedirilerek ateşlerinin düşmesi sağlanır. Diş sorunu yaşayan kişiler içinde oldukça faydalıdır. Saç bakımı ürünlerinin içinde de limon bulunmaktadır. Zayıflamak isteyen kişiler limon yiyerek ya da limon suyu tüketerek zayıflamalarına yardımcı olurlar. Limon iyi bir idrar söktürücü olarak bilinmektedir. Limon tüketen kişilerin bağışıklık sistemi daha güçlüdür. Solunum bozukluğu rahatsızlığı yaşayan kişiler limon tüketmelidir. Kolera rahatsızlığı olan kişilerde limon tüketmelidir. Limon tüketirsek vücudumuzda bulunan kanlar temizlenir. Çünkü limonun kanı temizleyici bir etkisi vardır.  Ayağımız ağrıdığında limon tüketirsek bu ağrılardan kolayca kurtulabiliriz. Limon vücudumuzda biriken kötü toksinleri dışarı atar.

Limonun Hastalıklar için Faydaları

Limon tüketmek romatizma hastalıklarına da iyi gelir. Boğaz enfeksiyonu olan kişilere de limon tüketmeleri söylenir. Yüksek tansiyon rahatsızlığı olan kişiler limon tüketerek bu durumu dengede tutabilir.  Mide bulantısı ve kusma hissi yaşayan kişiler limon tüketerek bu durumu durdurabilir. Dizlerimizde ya da dirseklerimizde oluşan kararmaları geçirmek için limondan faydalanabiliriz. Cildimizde oluşan sivilceleri kurutup yok eder. Tırnaklarımıza limon sürmek tırnaklarımızın güçlenmesini sağlar. Limonun içerisinde A vitamini olduğundan göz sağlığı konusunda da limonun faydaları çok fazladır. Grip olduğumuzda nane limon içerek bu durumdan kurtulabiliriz. Limon tüketerek kansere karşı korunabiliriz.

Limon tüketmek beyin sağlığına iyi gelip beyin sağlığımızı korur. Böcek ısırıklarından dolayı oluşan kaşıntılara limon sürerek kaşıntıları azaltabiliriz. Böceklerin soktuğu yere limon sürerek oradaki ağrıyı keseriz ve orada bulunan zehri alırız. Limon suyu içmek ishale karşı oldukça etkilidir. Kemik erimesini önlemek için erken yaşta limon suyu içmeye başlamalıyız. Limon suyunu yüzümüze sürdüğümüzde cildimize parlaklık katar ve yüzümüzü sıkılaştırmada yardımcı olur. Hamile olan kişilerin limon yemeleri kesinlikle önerilmez. Bağırsak sendromu yaşayan kişiler limondan uzak durmalıdırlar. Limon alerjisi olan kişiler limon ve limon suyu tüketmemelilerdir. Açık tenli kişilerin cildine limon sürmesi sakıncalıdır. Aksi takdirde cilt sorunları meydana gelir.

Bebekler Meyveli Yoğurt Yiyebilir Mi ?
Zencefil Nedir, Nelere Faydası Vardır ?
Tırnak Batması Nedir ve Nasıl Önlenir ?
Takıntılı Düşüncelerden Kurtulma Yolları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir