Kredi Başvurum İptal Edildi, Ne Yapmalıyım?

Murat Civelek 16 Oca 2019 Finans 43  0

Bankalardan istenilen kredi veya kredi kartlarında başvuru sonucu bazen olumsuz sonuçlanabilir. Bunun sebebi eksik bir evrak olabilir veya da geçmişte yapılmış hatalar bazen kredi başvurusunun iptaline sebep olabilir. Bu sorunlar çıkmaması için bankaların kredi kullandırma şartlarına çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Kredi çekeceğiniz zaman kredi başvurumuzun olumsuz sonuçlandığı zaman kredi notunuz düşük olacaktır.

Bankalar Kredi Başvurusunda Ödemelere Neden Dikkat Eder?

Kredi başvurusunda en önemli detaylardan biri, bankaların vermiş olduğu bu krediyi kullandığımız zaman kullandığınız bu kredinin bütçenize uyup uymadığıdır, bankalar buna çok dikkat ederler. Çünkü bankalar için müşterilerinin kredilerini ödemeleri çok önemli husustur. Yani bankaların bu konuları değerlendirerek yaptıkları kredi kullanımları daha sağlıklı olmaktadır. Dosya masrafı olsun ve diye ek ücretleri kredi almadan önce bankanızdan öğrenin ki sonradan size sürpriz olmasın. Yani bankanızdan krediler ile ilgili detaylı bilgileri alın.

Bankaların Kredi Başvurularını Kabul Etmelerinin Sebepleri Nelerdir?

Kredi başvurumuzun bankalar tarafından kabul edilmemesinin birçok sebebi olabilir. Özellikle kredi sicil notumuzun düşük olması kredi almanıza en büyük nedendir. Bazen yanlış doldurulan evraklar bile kredi iptalinin sebebi olabilir. Ayrıca birçok bankaya yapılan kredi başvuruları da kredi almanıza engel olabilir.

Kredi başvurusunun iptallerinde en büyük sebeplerden biride, kredi kartı borçlarıdır, kredi kartı borçları zamanında ödenmez ise bankalar bu durumda müşterilerinin kredi notunu düşürmektedir. İşte bu durumda da müşterilerin kredi çekmelerinin iptaline sebep olabilir. Onun için kredi kartı gibi ödemelerinizi zamanında yapın ki, bankalar kredi notunuzu çok yüksek versin.

Kredi Başvurusunun İptal Edilmemesi İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kredi başvurularınızın iptal edilmesini istemiyorsanız, bankalara düzenli olarak ödemelerinizi yaparak ve borçlarınızı kapatarak bankaların başlattığı yasal takiplerden kurtulmalısınız. Ayrıca kredi sicil notumuzu yükseltmek için bankalara olan borçlarımızı zamanında ödemeliyiz. En önemlisi kredi başvurusunda bulunurken tüm evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde bankaya teslim ettiğimizden emin olmalıyız. Bu hususlar bankalar için çok önemlidir, eğer bunlara dikkat ederseniz bankalardan istediğiniz kredileri çekebilirsiniz.

Özellikle de kredibaşvurusunda bulunurken başvuru yaptığımız bankaya veya da bankalara ödenmemiş kredi kartı borcumuzun bulunmaması tabi ki de kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında çok etkili olacaktır.

Bahis Oynamadan Önce Nasıl Analiz Yapılmalıdır ?
Kredi Notu Yükseltmenin En Etkili Yolları
Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Bitince Ne Yapılır ?
Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir