Balık

Kızarmış Balık Kokusundan Kurtulmanın Yolları

BURAK MEHEL 20 Ara 2018 Yemek 28  0

Kızarmış balık olayını sevmeyen yoktur sanırım, hem yapımı oldukça pratik hem de damak zevki açısından çok lezzetlidir. Fakat bir gerçek var ki kokusu eve yayıldığı zaman hiç hoş olmayan bir durum ortaya çıkar. Koku sadece evinize değil giydiğiniz kıyafete kadar siner.. Rahatsız edici kızarmış balık kokusundan kurtulmak mümkün değil mi? sorusunun cevabı için size bu yazıyı hazırladık. Bu yazımızda kızarmış balık kokusundan kurtulmanın yolları için size birkaç tüyomuz var..

İlk Çare Olarak Vanilya Kavurmak

vanilya

Kızarmış balık kokusundan kurtulmanın en etkili yöntemi budur. Kızartma yaptığınız tavanın içine bir paket vanilyayı dökerek çok kısık ateşte vanilyayı 5 dakika kadar kavurun. Oldukça güzel bir kokusu olan vanilya etrafa yayılarak kızarmış balık kokusundan kurtulmanızı sağlayacaktır.

İkinci Yöntemimiz Limon-Sirke İkilisi

limonsirke

Bu ikili sadece bu konuya değil bir çok kötü kokuya karşı etkilidir. Balığı kızarttıktan bir süre sonra küçük bir cezveye limon suyu ve elma sirkesini koyarak karışımı kısık ateşte kaynatın. Kokunun ufaktan evinizi terk ettiğini göreceksiniz.

Son Çare Limon Kabuğu

limonkabugu

Görüyorsunuz ki limon hayatımızın her yerinde yardımımıza koşmakta. 1 tane limonun kabuğunu soyarak ocağın küçük olan gözüne koyun. Kısık ateşte limon kabuklarını yakın. Bu yanma süresini kendiniz belirleyin.

[alert type=”success”]Bu alternatif yolları denediyseniz yorumlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz.[/alert]
Salçalı Makarna Nasıl Yapılır, Lezzetli Tarifi
Patatesli Börek Nasıl Yapılır, Lezzetli Tarifi
Şeftalinin Faydaları Nelerdir ?
Kestane Nasıl Çizilir ve Pişirilir?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir