Renkler

Kişiliğiniz Hakkında Size Bilgi veren 8 Renk

GİZEM TURHAN 18 Kas 2018 Gündem 83  1

Renklerin insan yaşamında büyük rolü vardır.Son yıllarda yapılan birçok araştırmalar sonucunda oldukça çeşitli bilgiler vardır. Peki giyim renginiz ne olmalı ve anlamı nedir? Renkler psikolojimizi nasıl yansıtmaktadır? Sizler için bu soruların cevaplarını araştırdık? Herkesin kendine göre bir favori rengi vardır ama her rengin farklı bir anlamı ve izlenimi vardır bu izlenimler insanların kişiliğine göre değişmektedir. Önemli olan kişiliğinize göre olan rengi bulmak çünkü bazı renk ler kendinize olan güveninizi sarsabilir sizi o an mutsuz yapabilir, hadi birlikte psikolojimizi nasıl etkileyebileceğini inceleyelim.

👉 SİYAH

Şüphesiz ki siyah renk sevenler çoğunlukta klas görünüme sahiptir. Siyah giymek yetki anlamına gelir. Bu rengi giyen kişi saygı görür ve yetkili bir kişi olarak karşısındaki ona saygı duyar . Ancak fazla siyah giymek, sizleri hayal kırıklığına ya da hayatınızda her şeyden sorumlu olmaya ciddi bir kişiliğe sokabilir o yüzden biraz da hayatınıza renk verin. Siyah rengi size aynı zamanda asillik katar öyle durur ki bir insana o rengin yakışmaması mümkün değildir.

👉 BEYAZ

Beyaz giymek masumiyeti,saflığı temsil eder. Ayrı zamanda temizliği. Masum ve pozitif bir renk olduğu için basitliği yani saf ve dengeli bir insan olduğunuzu gösterir.Beyaz rengi özellikle ilkbaharın ve yazın rengidir ,çiçekler,böcekler,kuşların cıvıltısının içinde o masum rengin ışıltısı göz kamaştırıcı!

👉 MAVİ

Mavi, siyah ve beyazın dışında en yaygın giyim rengidir.Mavi huzurun,mutluluğun rengidir ayrıca sonsuzluğun rengi.Mavi olan gökyüzü ve onun yansıması olarak o denizin rengi adeta büyüleyici,huzurlu bir manzaraya sahiptir.İnsanların üzerinde rahatlıcı bir etki bırakır mavi rengi.

👉 KIRMIZI

Kırmızı bir elbiseyi yenecek bir şey daha var olmadı .Çünkü kırmızı rengi romantizmi,çekiciliği temsil eder ve erkeklerin gözünde kadınları çekici ve güzel bir etki yaratır. Ayrıca kırmızı renk duygusal olarak yoğun duygular içerisinde olduğunuzu sevgiyi,aşkı,tutkuyu ifade eder. Ayrıca biraz da agresif olduğunuzu göstermektedir.

👉 MOR

Zenginliği ve lüks bir hayatı temsil eder. Kişinin yaratıcılığın gösterir. İnsanlar bu rengi giymeyi ya çok sever ya da nefret eder. Kendinize ve zevkinize çok güvendiğinizi ayrıca özgüveninizi ve kendinizden ne kadar emin olduğunuzu gösterir.

👉 TURUNCU

Eğlenceli bir renk olarak bilinir. Bu renk aslında risklidir herkesin üzerine yakışmaz mesela kişiliğiniz sert,somurtkan ise turuncudan uzak durun size göre değil.Çok dikkat çeken bir renktir ve sizi arkadaş canlısı ve coşkulu gösterir. Ancak aşırı turuncu renk, sizi bir mahkum gibi gösterir o yüzden dikkat edilmesi gereken bir renktir.

👉 SARI

Turuncu renk gibi eğlence ve neşenin rengidir ayrıca baharın rengi. İlginç ve aktif bir kişiliğe sahipseniz sarıyı tercih etmelisiniz çünkü tam size göre. Ruh halinizi arındırma özelliklere sahip olduğundan sarı renk giyinmeyi deneyin. Konsantrasyonu arttırdığı da kanıtlanmış bir gerçek.

👉 PEMBE

Bu renk daha çok kadınların rengi, sevecen ve yumuşak tatlı huylu bir kadınsı tarafınızı gösterir. Sempatik olduğunu, bazen de çocuksu ruh halinizin olduğu anlamına gelir.Kırmızı kadar etkileyici olmasada onun da kendine göre etkileyici bir özelliği vardır.Nedemişler pembe gönlüm sende 🙂 kırmızı kadar tutkulu olup etkilemese de tatlılığını kullanarak etkileyebilir.

Reynmen – Derdim Olsun, 1 Günde 8 Milyon İzlendi
Özlem Parlu Kimdir ? Ebru Polat’a Yakın İsim..
#10YearChallenge Etiketi Nedir, En Komik Paylaşımlar
20 Bin Öğretmen Ataması Sözlü Mülakat Sonuçları AÇIKLANDI


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir