Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır ?

Murat Civelek 22 Oca 2019 Kadın 45  0

Kişisel bakım oldukça geniş bir kavramdır. Kişisel bakım dediğimiz zaman akıllara sadece sağlıklı bir yaşam, sağlıklı besin tüketmek gelmemeli. Sonuç olarak hepimiz toplumun birer bireyleriyiz ve toplumda yaşadığımız kişilere karşıda bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Kişi ne kadar bakımlı olursa kendisine olan saygısı artacağından paralel olarak toplumunda kişiye karşı olan saygısı artar. Bu konuyu erkeklerden daha iyi anlayıp irdeleyebilen kadınlarda kişisel bakım konusunda oldukça yoğun bir mesai harcamaktadır. Peki kişisel bakım neleri kapsar? Kişisel bakım için dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

KİŞİSEL BAKIM VE SAĞLIK

Kişisel bakımı başlıklara ayırırsak akıllara ilk gelen hali olan sağlık önemli bir yer tutar. Sağlık kişinin enerjik, dinç, yaratıcı, güçlü, neşeli ve daha birçok yetkinliğe sahip olmasını sağlar. Kişisel bakım kapsamında incelediğimiz zaman zayıflamak, spor yapmak, sağlıklı beslenmek alt ana kategori başlıklarını oluşturuyor. Bu konu ile ilgili birkaç küçük ipucu vermek gerekirse her kişi günlük 2 ile 2,5 litre arası su içmelidir. Vücudun çalışması için gerekli olan yakıt sudur. Su sağlıklı bir yaşamın en önemli koşullarından biridir. Spor aktivitelerinde bulunmak… Spor yapmak kişiyi dinç tutar ve mutlu kılar. Kişisel bakımın inceliklerinden olan fit bir vücut görünüme spor ile kavuşmak iki adımlı işlemin bir adımıdır. Diğer adımı ise sağlıklı beslenmektir. Bilinmeyen yağlar ile yapılan yiyecekler, hazır yiyecekler, abur cubur, gazlı içecekler sağlık düşmanı yiyecek ve içeceklerdir. Bunlardan uzak durarak kişisel bakımın sağlık kısmını tamamlamış olursunuz.

KİŞİSEL BAKIM VE DIŞ GÖRÜNÜŞ

Dışarıdan baktığımız kadınlarda gördüğümüz kişisel bakımın çoğunluğunu genellikle dış görünüş oluşturuyor. Kişisel bakımın dış görünüş başlığını alt başlıklara ayırırsak saç bakımı, ağız ve diş sağlığı bakımı, ayak ve el tırnak bakımı olarak alt başlıkları görüyoruz. Kadınlar saçların kişisel bakımı için çeşitli kürler ve yağ karışımlarını kullanarak saçların canlanmasını sağlayabilirken her gün düzenli olarak dişlerin fırçalanması, karanfil çiğnenmesi ağızlarda kişisel bakımı oluşturuyor. Bunların dışında şekilsiz, kırık tırnaklar kötü bir görünüm oluştururken bakımı yapılmış, pedikür yapılmış ve ojeleri sürülmüş parlak ve şekilli tırnaklar kişisel bakımın en önemli unsurlarındandır.

Evde Balon Paketleme İşi
Kilo Vermek İçin Kadınların Kullandığı Kür Tarifleri
Kadınlar İçin Romantizm Nedir, Ne Anlama Gelir ?
Şiddet Gören Kadın, Ne Yapmalıdır ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir