Tıraş

Kadınlar için Tıraş Nasıl Yapılır?

GİZEM TURHAN 16 Kas 2018 Kadın 75  1

Tıraş olmaya başlamadan önce tüm gerçekleri öğrenmelisiniz. Tüylerden kurtulmak herkesin istediği bir gerçektir, yani hayatta kendimizi daha iyi hissetmemiz ve görüntü açısından önemli bir konudur.Tüyler vücudumuzun her yerinde çıkar ve onlardan kurtulmanın pek çok yolu vardır. Size bu yolları sırasıyla Kadınlar için Tıraş Nasıl Yapılır? adlı yazımda açıklayacağım. İşte bu yollar;


✅ DAHA RAHAT TIRAŞ İÇİN TÜĞLERİN YUMUŞATILMASI

Tıraşınız, güzel bir duş veya banyo ile başlamalı. Bu tüylerin yumuşamasını sağlayacak ve daha rahat almanızı kolaylaştıracaktır.


✅ TIRAŞ JELİ VE KREM BATIKLIĞINI YA DA TAHRİŞİ ÖNLEMEK

Duştan çıkmadan bir tıraş jeli veya krem kullanmayı unutmayın.Bu nemin tüylerde kalmasını sağlayarak tıraş makinesini veya kullandığınız jiletin cildinizde kolayca kaymasına izin verir.sizi kesiklerden korur ve tahriş ve batıkları önlemeye yardımcı olur.önerdiğim tıraş jeli “satin care” krem ise elinizde ne varsa kullanabilirsiniz.Yeter ki kuru bir cilde uygulamayın!


✅ TIRAŞIN UYGULANIŞI

Tıraş jelini ve ya krem uyguladıktan sonra tıraş makinesini ya da jiletinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Hafif bir dokunuşlarla bastırmadan başlayın.Tıraş yönünüz, vücudunuzun hangi bölgesini tıraş ettiğinize bağlı olarak değişecektir.
👉 Bacaklarınızı, ayak bileklerinizden yukarıya doğru tıraş edin.
👉 Koltuk altlarınızı her yöne doğru tıraş edebilirsiniz. yukarı,aşağı veya yanlara doğru.
👉 Bikini bölgesi için ilk önce tüyün uzama yönünde (içe doğru) ardından son derece yakın bir tıraş için uzama yönünün tersine doğru tıraş olun.
Her tıraşın ardından, tıraş makinenizi ve ya jiletinizi durulayın ve kurumaya bırakmalısınız.Aksi takdirde uzun ömrünü kısaltmış olursunuz.


✅ SON İŞLEMLER;

Tıraş işlemini cildinizin nemli, sağlıklı ve pürüzsüz kalması için favori nemlendiricinizi uygulayarak sonlandırabilirsiniz. Bir de kulağa tuhaf gelse de erkeklerin tıraş sonrası kullandığı losyonları da kaşıntıları ve kızarıklıkları önlemek için kullanabilirsiniz işinize yarayabilir.

‼ DİKKAT ‼

Ayrıca Venus tıraş makinelerinde, çizik ve kesikleri önlemeye yardımcı olan, bıçağın cildinizin üzerinde kaymasını sağlayan kayganlaştırıcı bantlar mevcuttur. Kesik ve çizik riskini en aza indirmek için yuvarlak başlığı bulunan bir tıraş makinesini tercih edebilirsiniz bir de ne kadar fazla bıçak sayısı o kadar iyi tıraş.

Evde Balon Paketleme İşi
Kilo Vermek İçin Kadınların Kullandığı Kür Tarifleri
Kadınlar İçin Romantizm Nedir, Ne Anlama Gelir ?
Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir