Çalışan Kadın

Kadınlar için En Çok Para Kazandıran Meslekler

GİZEM TURHAN 11 Ara 2018 Kadın 40  1

Herkes daha fazla para kazanmanın yollarını araştırır.Biz kadınlar için bu meslekleri araştırdık ve erkeklerden onları farklı kılan özel kabiliyetleri sayesinde bazı mesleklerde kendilerini daha iyi ifade eden yeteneklerini,özgürce sergileme imkanı bulabilecekleri mesleklerin olduğunu gördük. Yapılan araştırmalara göre genel istatistiklere bakıldığında kadınların en çok para kazandığı meslekleri sizler için araştırdık işte o meslekler..

Hemşirelik

hemşire


Hastane, klinik ve muayenehanelerde iş bulabilme ihtimali çok fazla olan bir meslektir.Bu meslek kolay bir meslek değildir insanlarla ilgilenmeyi seven içinde insan sevgisi ve yardımsever duygusu olması gerekmektedir.Bu işi zevk ile yapması önemlidir.Gel gelelim hemşirelerin maaşına; araştırmalara göre maaşı 3 bin 814 liradan 4 bin 124 liraya çıkmıştır.

Mimarlık


Kadın ruhundaki zarafeti yansıtabileceği bir meslektir.Hayal gücünüzü kullandığınızda ortaya olağanüstü güzelliklere imza atabilir yada çevrenizdeki her şeyi en güzel şekil de döşeyebilirsiniz. Mimarların maaşı 3.000 TL- 4 bin 900 TL arası değişmektedir tabi ki çalıştığınız yerlere göre değişmektedir.

Moda Tasarım/Modelistlik

modelist


Kadınların birçoğunun ilgilendiği hayal ettiği bir meslek dalıdır.Tabiki de bu meslek yetenek isteyen hayal gücü isteyen bir daldır.Özellikle son yıllarda sosyal medyalarda olsun youtuberlar‘ın ilglendiği ve yapmaya konulduğu bir uğraş olmuştur.Bu meslek biraz da açık sözlü olmak gerekirse çevre isteyen bir meslektir ülkemizde birçok moda tasarım okuyan mezunlar vardır fakat ekonomik koşullardan ötürü mezun olarak beklemektedirler.Maaşları ise konumlarına göre değişmektedir işte maaşları; Üniversite mezunları 1,800 TL -2,100 TL iç piyasa modelistleri 2,700 TL-3,500 TL arası almaktadırlar.

Öğretmenlik

öğretmen


En güzel mesleklerden biridir bana göre bir insana bir şeyler öğretmek çok güzel bir şeydir bu ders olarak algılanmasın sevgiyi,saygıyı,hayatı öğretmek gurur verici bir şeydir.İstediğiniz dalda branşlaşabileceğiniz bir meslektir. kadının doğasında olan çocuklarla şefkat, öğretme ve yetiştirme duygusu birleştiğinde ortaya çıkan toplumu şekillendirme gücünü elinde bulunduran gurur verici bir meslektir.Öğretmen maaşları derecelere göre değişmektedir size net bir şekilde öğretmen maaşını söyleyeceğim; 3.368 TL – 3.380 TL arası değişmektedir.

Senaristlik

yönetmen


Hayal gücünüzün genişliğini böyle bir mesleği seçerek kullanabilirsiniz.Olayları kadın gözüyle değerlendirdiklerinden olaya daha farklı bir bakış açısı katarak kadını kadından dinlemek daha faydalı ve güzel oluyor.Oldukça önemli ve maddi açıdan iyi bir meslektir.Maaşı 8 bin ile 18 bin arasında değişmektedir

Evde Balon Paketleme İşi
Kilo Vermek İçin Kadınların Kullandığı Kür Tarifleri
Kadınlar İçin Romantizm Nedir, Ne Anlama Gelir ?
Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir