İngilizce Öğreten En İyi Eğitim Kurumları

Murat Civelek 18 Oca 2019 Eğitim 46  0

İngilizcenin dünyadaki iletişim dili olarak önemi gün geçtikçe artmaktadır. Hâl böyle olunca eğitim öğretim veren üniversiteler, öğrenciler için kaliteli bir eğitim sağlamak amacıyla İngilizce eğitimde vermektedir. Türkiye’deki birçok devlet üniversitesinde de yabancı dil olarak İngilizce eğitim verilmektedir. Bu üniversitelerden bazıları şunlardır;

 1) Ortadoğu Teknik Üniversitesi

 Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden biri olan Ortadoğu Teknik Üniversitesi, yetiştirdiği öğrencilerle adından sıklıkla söz ettirmektedir. ODTÜ, öğrencilerine tüm bölümlerde İngilizce eğitim veren bir devlet üniversitesidir.

 2) Boğaziçi Üniversitesi

 Öğrencilerin hayallerindeki bu kurum tüm bölümlerinde İngilizce eğitim vermektedir.

 Dünyadaki sayılı üniversitelerden biri olan Boğaziçi Üniversitesi, verdiği eğitimle ve sunduğu imkanlarla öğrencilerin en çok istediği üniversitelerden birisi olma niteliğindedir.

 3) İstanbul Üniversitesi

 Türkiye’nin en eski üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi, İşletme ve İktisadi idari bilimler fakültelerindeki bütün bölümlerde İngilizce eğitim vermektedir. Diğer bölümlerde ise İngilizce sadece öğrencinin tercihiyle seçilebilmektedir.

 4) Marmara Üniversitesi

 Bütün bölümlerinde İngilizce eğitim veren Marmara Üniversitesi, ayrıca İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Almanca ve Fransızca eğitimlerde vermektedir.

 5) Çukurova Üniversitesi

 Adana’daki eşsiz manzarasıyla dillere destan bir eğitim sunan Çukurova Üniversitesi, sunduğu imkanlarla öğrencilerin gözdesi olmuştur. Öğrencileri için birçok imkan sunan bu Üniversite, bölümlerinin çoğunda İngilizce eğitim sunmaktadır.

 6) Dokuz Eylül Üniversitesi

 Tıp ve Mühendislik gibi alanlarda büyük bir öneme sahip olan bu Üniversitenin bazı bölümlerinde İngilizce eğitim sunulmaktadır. Başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Dokuz Eylül Üniversitesi, öğrencilerin en çok tercih ettikleri üniversitelerden birisidir.

 7) Hacettepe Üniversitesi

 Tıp denilince akla gelen sayılı üniversitelerden birisi olan Hacettepe Üniversitesindeki bütün fakültelerde İngilizce eğitim verilmektedir.

 8) İstanbul Teknik Üniversitesi

 Kısa bir süre önceye kadar Türkçe eğitim veren bu Üniversite, Türkçe bölümleri kapatıp artık tamamen İngilizce eğitim vermektedir.

 9) Anadolu Üniversitesi

 Türkiye’de en çok öğrenciye sahip olan bu Üniversite, tüm bölümlerde İngilizce eğitim vermektedir.

 10) Ankara Üniversitesi

 Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında 6. sırada yer alan Ankara Üniversitesi, verdiği eğitimin kalitesiyle adından çok fazla söz ettirmekte olup, Üniversitedeki bütün bölümler hem Türkçe hem de İngilizce olarak okutulmaktadır.

Anaokulu Seçerken Doğru Tercih Nasıl Yapılır ?
Yabancı Dil Bilmenin Önemi ve Faydaları Nelerdir ?
Sır Tutmak ve Yalan Söylemek
Motivasyon Arttırma Yöntemleri Nelerdir ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir