İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Kitaplar

Murat Civelek 18 Oca 2019 Eğitim 44  0

Günümüzdeki en önemli problemlerden birisi İngilizce öğrenme sürecinde yaşanan zorluklardır. En iyi İngilizce öğrenme kişinin kendi öğrenim yöntemini belirlemesidir. Bu süreçte kişi kendini tanımalıdır. İngilizceyi hangi amaçla öğrendiğine karar vermelidir. Bunun yanı sıra kullanacağı kaynakları da iyi bir şekilde belirlemelidir. Kaynak belirlendikten sonra ise çalışma programı hazırlanıp eğitim sürecine başlamalıdır.

 İlk Adım: Seviye Belirleme

            İngilizce kaynak belirlemeden önce yapılması gereken ilk şey kişinin İngilizce düzeyini belirlemesidir. Dil seviyesini doğru bir şekilde bilmeyen bir kişi, eğitim sırasında ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Düzey belirlemek için; İngilizce kitap okuyarak bu kitaptan bir anlam çıkarılıp çıkarılmadığına bakılabilir ya da bir ingilizce sınavını çözerek sonuçlarına göre harekete geçilebilir. İngilizce okumada stage 1 stage 2 kitaplarından başlamak daha iyidir. Direkt olarak roman okumadan veya seviyenizin üstünde kitap okumadan başlarsanız bir süre sonra sıkılacaksınız. En iyi okuma yöntemi kişinin kendi ingilizce seviyesinde kitap okumasıdır. Seviyenizi belirledikten sonra İngilizce öğrenmede diğer aşamalara geçebilirsiniz.

 İngilizce Öğreniminde Hangi Kaynaktan Nasıl Çalışılmalı?

            İngilizce öğrenirken önce hedef belirlenmeli. Eğer hedefimiz YDS’ye çalışmaksa ona ait kaynaklara başlanmalı. Eğer hedefiniz yurtdışına çıkmaksa ona göre konuşma ağırlıklı çalışmalar yapmalısınız. İngilizce öğrenirken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de 4 aşamayı da atlamadan İngilizce öğrenmektir. Nedir bunlar? Konuşma, yazma, gramer ve dinleme. Bu 4 alanda da eş zamanlı çalışmalar yaparak dilinizi geliştirebilirsiniz.

  İngilizce İçin En İyi Kaynaklar

            Kişi İngilizce seviyesini belirledikten sonra kaynak arama işine başlayabilir. Kaynak alırken ise dikkat edilmesi gereken nokta; hangi düzeyde ise ona uygun kitap alımıdır. Bunun için piyasada çok çeşit kitap vardır. Siz hedefinizi iyi belirlediyseniz ona uygun kitabı seçmeniz daha kolay olacaktır. Sadece dikkat etmeniz gereken şey, bir kaynaktan veya kitaptan ilerlemedir. Önce bir kitabı bitirip sonra diğer kaynağa geçmelisiniz. Aksi takdirde gözünüze çok gözükecek ve bu da sizin çalışma azminizi kıracaktır. Günümüzde her sınav sistemine uygun kitap ve kaynak bulmak kolaydır. Tek yapmanız gereken şey hedefinizin ne olduğudur. Unutmayın; her kitap size mutlaka bir şey öğretecektir.

Anaokulu Seçerken Doğru Tercih Nasıl Yapılır ?
Yabancı Dil Bilmenin Önemi ve Faydaları Nelerdir ?
Sır Tutmak ve Yalan Söylemek
Motivasyon Arttırma Yöntemleri Nelerdir ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir