Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Bilgi

GİZEM TURHAN 19 Kas 2018 Hayvan 452  4

Hayvanlar doğada bulunan en güzel varlıklar.. Bu varlıkları güzelleştiren o kadar şey var ki bunları sizin için Hayvanlar Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Bilgi başlığı altında derledik keyifli okumalar.

🦏 Su Samurları

Nehir ve göl kenarlarında yaşayan etçil hayvanlardır. Su samurları uyurken birbirlerinden ayrılmamak ve düşmemek için el ele tutuşup uyurlar.

🐶 Köpek

Erkek enikler (yavru) dişileriyle oyun oynarken fiziksel üstünlük onlarda olsa bile dişi eniklerin kazanmasına izin verirler. Rusya’da köpekler metro sistemini kullanarak şehrin fazla ve güzel olan yiyecek bölgelerine gitmeyi öğrenmişlerdir. Ayrıca yavru (enik) köpeklerin 28 dişi, yetişkin köpeklerin 48 dişi vardır.

🐿 Sincap

Sincaplar toprağın altında sakladıkları meşe palamudunu nereye koyduklarını unuttuklarından her yıl binlerce ağacın yetişmesine vesile olurlar.

🐢 Kaplumbağa

Dünyada bilinen en yaşlı kaplumbağa Hint Okyanusundaki büyük kaplumbağadır. Kaplumbağalar makatlarından nefes alabilirler. Bazı kaplumbağalarda ; sıcak hava yumurtanın erkek mi dişi mi olacağını belirler; daha düşük sıcak havalarda erkek, yüksek sıcaklıklar da dişi yavru dünyaya gelir.

🐧 Penguen

Gentoo penguenleri ilginç gelecektir ki yaşamları boyunca birlikte olacakları eşlerine çakıl taşı ile evlilik teklifi eder. Penguenlerde iki cins hariç bütün penguenler koloniler halinde çiftleşir ve sayıları bine kadar çıkar.Türlere göre farklı da olsalar çoğu penguen her yıl aynı eşiyle çiftleşir bu da onların birbirine ne kadar sadık olduğunu gösterir.

🐒 Maymun

Japonya’ da ki maymunlar, yemek makinelerinden yiyecek satın almak için bozuk para kullanıyorlar. Birde şebek maymunlar kendilerini eğlendirmek için kar topu yaparlar.

🐼 Panda

Bu tatlı sevimli canlılar sürekli bambu yedikleri için ve bu bambular da zor sindirilen bir kamış olduğundan sürekli uykuları geliyor ve uyuyorlar. Nasıl ki biz ayran ve süt ürünleri içtiğimizde uykumuz geliyorsa onlarda bambunun etkisiyle bizden biraz fazla uyku moduna geçiyorlar. Çin’de bir pandayı öldürmenin cezası ölümdür. Bu çok doğru bir hareket bu hayvanlar nesli tükenen hayvan kategorisinde ilk sıralardadır.

🐩 Sırtlan

Dış görünüşleri ile köpeklere benzerler. Domuzlara benzer şekilde “leş yerler”. Ayrıca timsahlar ile birlikte en güçlü çeneye sahip vahşi hayvanlardan biridir bu nedenle ormanlar kralı aslan bile sırtlanlardan korkar.

Dünyanın En Dayanıklı ve Güçlü Hayvanı Hangisidir ?
Hayvan Familyalarının İsimleri Nelerdir ?
Hayvanlara Yapılan Deneylerin Ekolojiye Zararları Nelerdir ?
Belediyelerin Sokak Hayvanlarına Sağladığı Yardımlar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir