Hayatınızı Kurtaran Faydalı Bilgiler

Hayatınızı Kurtaran Faydalı Bilgiler

GİZEM TURHAN 04 Ara 2018 YapYap 178  1

 

Hayatımızda pratik bilgilere ihtiyacımızın olduğu çoğu zaman olmuştur fakat bilmediğimizden, elimizden bir şey gelmediğinden sorunu çözememişizdir, sizler için pratik günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz ,sizi kurtaracak ,sizi rahat ettirecek birkaç bilgiyi sizinle paylaşacağız.

✔Kül Tablasında Bulunan Kokuyu Engellemek için Zeytinyağı..

Kül tablası sigaradan rahatsız olanlar için büyük sorundur çünkü kokusu gerçekten de çok rahatsız etmektedir. Kül tablasını su ile ıslattığınız kokuyu engellemiyor. Kokuyu engellemek için zeytinyağı ile ıslatın. Bir farklı bilgi olarak kül tablasının içindeki sigara küllerini saksı bitkinizi zararlı böceklerden korumak için dibine sigara külü dökerek koruyabilirsiniz, böylelikle böcekleri zehirlemiş olacaksınız her zararlı bir şeyin de yararını görmüş olduk.

Ayakkabı Kokusundan Kurtulmak için Çay Poşeti..

Ayakkabı kokusu birçok insanın başına gelen rahatsız edici bir şeydir buna çözüm olarak önerebileceğim koku için çay poşeti kullanabilirsiniz evet saçma gelebilir ama bu bir çözüm.Bir gece önceden ayakkabı içine çay poşetini yerleştiriniz sabah kalktığınızda ayakkabınızda ki kokuyu alacaktır.

Duş Başlığı Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Banyonuzdaki duş başlığınız tıkanmış ise sirkeli suda bekletmek deliklerinin temizlenmesine ve açılmasına yardımcı olacaktır.Ayrıca farklı bir bilgi olarak yine banyo ile alakalı olarak banyo yaparken aynalarınızın buhar olmaması için aynanızı tıraş köpüğü ile silmek aynayı net olarak görmenize ve buhar olmamasına yardımcı olacaktır.

Kararan Kolye Zincirini Nasıl Temizlerim?

Herkesin başına gelen sinir bozucu bir başka olay da kolyelerin zincirinin sararması,bunun çözüm yolu ise tuzlu bir su hazırlayıp ,kolyenizi folyo ile sarıp ,tuzlu suyun içerisinde 10 dk bekletmelisiniz.

Çöpün Kokmaması için Kabartma Tozu..

Mutfak evin köşesinin önemli pir parçasıdır o yüzden de hijyenik, temiz ve güzel kokmalıdır o yüzden de çöpünüzün içine dökeceğiniz bir miktar kabartma tozu yada karbonat kötü kokunun yok olmasını sağlayacak ve engelleyecektir.

Acıyı Dindirmek için Ekmeğin içini Deneyin..

Acıyı genel olarak severiz ve yeriz ama seven biri değilseniz yanlışlıkla acı yediğinizde ne yapacağınızı bilmeyip eliniz ayağınıza dolaştıysa bir anda suya saldırmayın. Bunun yerine ekmek içi yerseniz daha çok faydasını görürsünüz.

Hıçkırık Yeri Geldiğinde En Komik Sorunumuz Olabiliyor.

Hıçkırık insanda sinir bozan şeylerin ilk sıralarında olabilir sizi hıçkırık tuttuğunda etrafınızdakilerden tonlarca öneri duyarsınız ama geçmek bilmez ve genelde işe yaramaz.Size denediğim ve sonucunu da aldığım bir öneri veriyorum; Nefesinizi 30 saniye kadar tuttuktan sonra 4 kere yutkunun geçmezse canınız sağolsun.

Uyku Problemim var, Nasıl Çözerim?

Uyumakta zorluk çektiğiniz oluyorsa vişne yemek yada vişne suyu içmek size yardımcı olacaktır.Ne alakası var demeyin çünkü vişne vücuttaki melatonin (uyumanızı sağlayan bir hormon) seviyesini arttıracaktır hala uyuyamıyorsanız bir sebebi vardır 🙂 .

Ütüden Doğan Kalıcı Koku

Eğer parfümlerinizden istediğiniz sonuçları alamıyorsanız çözüm bizde, ütünüzün içindeki suya parfümünüzü karıştırınız. Bu formül giyeceğiniz kıyafetlerinizde ki parfüm kokusunu oldukça kalıcı kılacaktır.

Nar Kabuğu

Narın tanelerinin faydası olduğu kadar kabuğunda da birçok faydası vardır özellikle ishal olduğunuz zamanlar da taze nar kabuğunu,eğer yoksa evinizde kurutulmuş nar kabuğunu suda kaynatıp içiniz, ishalinizi kısa süre sonra kesecektir.

Karton Kutu
Atık Karton Kutular Nasıl Değerlendirilir?
Kavanoz
Kullanmadığınız Kavanozları Değerlendirmenin Yolları
Pratik Bilgiler
Her Kadının Bilmesi Gereken Pratik Bilgiler
Pet Şişe
Atık Pet Şişelerden Neler Yapabilirsiniz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir