Güçlü Kadın Olmak İçin Gerekenler

Murat Civelek 21 Oca 2019 Kadın 49  0

GÜÇLÜ KADIN PROFİLİ

Dünya üzerinde toplumların çoğunun ataerkil bir yapıda olmasından kaynaklı ayrımcılık, şiddet, hakaret, taciz gibi konular hiçbir zaman eksik olmuyor. Tüm bu aksiliklerle mücadelenin yolu elbette güçlü bir kadın olmaktan geçiyor. Kadının narinliğini fırsat bilerek tüm bu ahlaksızca hareketlerin panzehri hiç şüphesiz güçlü kadın profilidir. Peki güçlü kadın profilinin gerekli unsurları nelerdir?

SESİNİ ÇIKARAN HAKKINI ARAYAN GÜÇLÜ KADINDIR

Günümüzde bir noktadan başka bir noktaya giderken bile kadınlar giyimlerinden, gülüşlerinden, duruşlarından hatta hiçbir şey yapmasalar bile sırf kadın oldukları için şiddet ve tacize uğramaktadır. Tüm bu kötülüklerin karşısında ses çıkartabilen hakkını arayan kadının karşısında durabilecek güç henüz dünyada bulunmamaktadır 😊

ŞİKAYET YERİNE ÇÖZÜM ARAYAN GÜÇLÜ KADINDIR

Kadın ya da erkek olun toplum içerisinde sürekli her şeyden şikayet eden insanlar hem kendilerini hem de çevresindekileri enerji kaybına sürükler. Şikayet etmek yerine aklını kullanmak ve alternatif çözüm üretmek güçlü insanların işidir. Hele ki Cem Yılmaz’ın dediği gibi erkeğin analog kadının dijital bir saat gibi beyne sahip olduğunu düşünürsek güçlü kadınlar her zaman akıllarını kullanarak şikayet etmek yerine ortamı kendileri tasarlayarak alternatif çözümü üretir.

İDEALLERİ PEŞİNDE KOŞAN GÜÇLÜ KADINDIR

Herkesin idealleri vardır. Lakin ataerkil toplumlarda kadınlar üzerinde oluşturulan baskı birçok idealin gerçekleşmesine engel olmaktadır. Eminim ki birçok kadın şık bir etek, gömlek ve topuklu ayakkabı kombini ile iş kadını olmanın hayalini kurar. Peki bunu kaçı başarıyor konusu tam bir hüsran konusu. Eğer bir kadın olarak idealleriniz varsa ve bu ideallerinize giden yolda üstteki iki maddeyi de üstüne katarak yolunuza devam ediyorsanız eminim ki siz güçlü bir kadınsınız.

EKONOMİK ÖZGÜRLÜK, GÜÇLÜ KADININ ANAHTARIDIR

Evet maddiyat her şey değildir ama birçok şeydir. Bu nedenle güçlü kadın olmanın araçlarından biri de maddi ve ekonomik özgürlük gücüdür. Eğer kendi başınıza yetecek güce sahipseniz sizi psikolojik ya da fiziksel şiddete maruz bırakabilecek erkek yoktur. Bu nedenle hem kendinizi hem de kız çocuklarınızı ekonomik özgürlüklerini ele alabilmesi konusunda imkanlarınızı seferber etmekten kaçınmayın.

Evde Balon Paketleme İşi
Kilo Vermek İçin Kadınların Kullandığı Kür Tarifleri
Kadınlar İçin Romantizm Nedir, Ne Anlama Gelir ?
Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir