Göz Altı Morluğu

Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

GİZEM TURHAN 16 Kas 2018 Kadın 56  0

Gözaltı morluklarınızdan kurtulmanın doğal yöntemlerini sizler için araştırdık. Göz altlarında meydana gelen koyu renkli halkalar, kişinin sahip olabileceği çirkin ve rahatsız edici görüntüye sebep olan cilt problemlerinden biridir. Bu rahatsız edici görüntüden kurtulmanın doğal yöntemleri vardır. Bu yöntem doğal olmakla birlikte en kolay evde rahatça uygulayabileceğiniz bir çözüm yoludur. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu göz serumu ile gözaltı morluklarından kesin olarak kurtulacaksınız.


📒 Göz serumu için gerekli malzemelerimiz;

👉 Aloe Vera Jeli

Aloe Vera jelini, cam bir kasenin içerisine, 1-3 çay kaşığı kadar koyuyoruz.Bu ölçüler ile hazırladığımız göz serumu, yaklaşık 6-7 seans kullanımlıktır. Ölçüleri kendi yolunuzu çizerek, kullanacağınız seans sıklığını dikkate alarak belirleyebilirsiniz.

👉 Saf Badem Yağı

Göz altı morluklarından, koyu renkli halkalardan kurtulmak için hazırlayacağımız göz serumu için gerekli malzemelerden ikincisi, saf badem yağıdır. Aktarlarda kolay bir şekilde bulabileceğiniz badem yağından da cam kasemize ekleme yapıyoruz ve karıştırıyoruz.

⚠ Badem yağı ve aloe vera jeli, birbirine homojen olarak karışma konusunda tıpkı zeytinyağı ve su gibi birbirine karışmayan bir yapıdadır. Bu sebeple kullanmadan önce karışımı iyice karıştırıp sonra uygulamalısınız!

Eğer göz altılarınızda kırışıklıklar varsa , her iki içeriği eşitleyip veya badem yağını daha fazla ekleyebilirsiniz. Cilt tipiniz kuru yapıda ise, yine badem yağını daha fazla tutabilirsiniz. Hazırladığımız serumu, kuru ve serin bir ortamda saklayın. Güneş ışığına maruz kalmasını engelleyin.

GÖZ SERUMU NASIL KULLANILIR?

Hazırlanan göz serumunu, gözaltı bölgesine hafif dokunuşlarla ve masaj yaparak uygulayın. Göz çevresi cildi hassas yapıda olduğu için, masaj hareketleri ile karışımı bölgeye iyice uygulayın.

NE ZAMAN KULLANILMALI?

Yatmadan önce her gün kullanabilirsiniz. Uygulamadan önce yüzünüzde makyaj kalıntılarının olmamasına özen gösterin varsa da önce temizleyin ve yüzünüzü bol su ile yıkayın ve karışımı tarif ettiğimiz gibi uygulayın.

👉 Aynı zamanda dışarı çıkmadığınız evde olduğunuz günlerde gün içinde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

GÖZ SERUMUNUN FAYDASI NELERDİR? NEDEN BU SERUMU KULLANMALIYIM?

Badem yağı göz altı bölgesini etkin bir şekilde temizleyen etkili bir maddedir. Badem yağı, göz altı bölgesinde meydana gelen ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmada çok etkilidir. Dışarıda satın aldığımız birçok göz kreminin ana maddesi badem yağıdır. Bu kremlere yüksek ücretler ödeyip içinde kimyasallarında bulunduğu kremler yerine, evde kendinizin hazırladığı doğal göz bakım serumu kullanmanızı tavsiye ederiz. Ciltteki kırışıklıkların oluşma zamanını geciktirir ve hali hazırda oluşan cilt kırışıklıklarını azaltır. Yani aynı zamanda cildi de sıkılaştırır.
Badem yağı, içerik bakımından en az yağ barındıran yağ olduğu için, özellikle yağlı cilt tipine sahip kadınlar da kullanabilirler. Çok yağlı bir cildiniz varsa aloe vera içeriğini daha fazla kullanabilirsiniz. Aloe vera cildi rahatlatır ve yorucu bir günün ardından sizi rahatlatır. Her ikisi de bu rahatsız edici görüntüyü ortadan kaldırır. Bu hayat kurtarıcı badem yağı ve Aloe Vera karışımını, aynı zamanda makyaj temizleyicisinin yerine de kullanabilirsiniz.
Bu karışım bir göz serumu olarak kullanılsa da, aynı zamanda vücudunuzun tamamına haftada bir kez uygulayarak genel vücut bakımınızı doğal yollarla yapabilirsiniz.

Göz serumunu deneyip birde siz kendi gözlerinizle görün,faydasını göreceğinizden eminiz,şimdiden kolay gelsin!

Evde Balon Paketleme İşi
Kilo Vermek İçin Kadınların Kullandığı Kür Tarifleri
Kadınlar İçin Romantizm Nedir, Ne Anlama Gelir ?
Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir