Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer ?

Murat Civelek 24 Oca 2019 Sağlık 28  0

Gözaltı morlukları; her yaş kategorisinde insanların karşısına çıkan, görüntü olarak rahatsızlık veren gözaltında ki mor renkli cilt tabakasıdır. Kimi zaman basit yollarla tedavi edilen kimi zaman ise uzun sürelerle yüz hatlarında kalan morluklar; hayat kalitenizle doğrudan ilgilidir. Uykusuzluk, düzensiz beslenme, stres, yorgunluk gibi faktörler gözaltı morluklarını tetikleyen önemli sebeplerdir.

Genetik Olabilir

Gözaltı morlukları genetik ile alakalı bir durumdan da gelebilmektedir. Aileniz de anneniz de veya babanız da gözaltı morlukları var ise siz de de genetik olarak olabilmektedir. Yaşlanmayla birlikte daha çok ön plana çıkan gözaltı morlukları için uygulayacağınız basit maddeler sizi morluklardan kurtarabilir. Gözaltı morlukları için yapılması gereken ilk şey beslenme düzeninizi gözden geçirmek olacaktır. Kalsiyum ve mineral bakımından zengin yiyecekler ile yemek düzeninizi sağlarsanız gözaltı morluklarının da azalmasını sağlayabilirsiniz. Kahve ve alkol gözaltı morlukları oluşturur. Bu iki içecek içerdiği bazı maddeler sayesinde cilt üzerinde leke bırakabiliyor. Bu iki içeceği azaltıp, günde en az iki yâda üç litre su içmeniz gözaltı morluklarına iyi gelir. Vitamin eksikliği de gözaltı morlukları yaratabilmekte. Bir doktora danışarak A ve C vitamini destekli vitaminler kullanarak morlukları azaltabilirsiniz. Makyaj malzemelerinin içerdiği bazı kimyasallar ciltlere zararlı gelebiliyor. Bu yüzden fazla makyaj yapmaktan kaçınıp, daha az ve basit bir makyaj ile hem güzel görünebilir hem de gözaltı morluklarınızı kapatabilirsiniz. Gözaltı morlukları için uyku düzeni de önemli bir faktördür. Günde en az yedi saat uyumanız genel sağlığınız ve morluklar içinde çok faydalıdır. Gün içerisinde çokça tükettiğimiz yeşil çay göz çevresi için çok faydalı bir sıvıdır. Bir pamuğa demlenmiş yeşil çay damlatıp göz çevresine uygularsanız gözaltı morlukları ve göz çevresine iyi geldiğini fark edeceksiniz.

Kadınlar Daha Çok Şikayetçi

Kadınlar tarafından daha çok sorun edilen gözaltı morlukları; eğer genetik olarak üzerinizde varsa alacağınız bu önlemlere rağmen tekrarlaması çok da olası bir sonuç olacaktır.

Bebekler Meyveli Yoğurt Yiyebilir Mi ?
Zencefil Nedir, Nelere Faydası Vardır ?
Tırnak Batması Nedir ve Nasıl Önlenir ?
Takıntılı Düşüncelerden Kurtulma Yolları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir