Folyoyu Hangi Alanlarda Kullanabiliriz?

Folyoyu Hangi Alanlarda Kullanabiliriz?

BURAK MEHEL 10 Kas 2018 YapYap 79  0

 

Alüminyum folyoyu bugünlere süregelmiş klasik kullanım alanları dışında da çok daha kullanışlı bir şekilde kullanabileceğinizi biliyormusunuz ? Folyo, arta kalan yiyecekleri ve yiyecekleri korumak ve depolamak fikri düşünüldüğünde, evimizde sıkça kullandığımız bir malzeme türüdür. Bu malzeme türü, aşırı kolay biçim değiştirir. Bazı gıdaların ve mutfak araç gereçlerinin üstünü kapatmak için kullanılır ve aşırı derecede ince ve dayanıksız bir yapıya sahiptir. Çoğu hanımların folyo ile ilgili bildikleri bununla sınırlıdır diye düşünüyoruz. Fakat bunun çok daha ötesinde, her alandaki ev işinde size yardımcı olabilecek özellikleri bulunur. Hadi gelin birlikte bu maddenin bilindiklerin dışında 5 kullanım alanını birlikte inceleyelim. 


1️⃣ Tencere ve Tavalarınızı Parlatın!

Alüminyum folyo, yanmış veya gıda lekeleri üzerine yerleşmiş tencerelerinizin temizliğinde size yardımcı olur.Tıpkı sert sünger temizleyiciler gibi, yapışmış haldeki pisliği giderir ve bu mutfak eşyalarınızın daha parlak görünmesini sağlar.


2️⃣ Fırınınızı Yağlardan Arındırın!

Fırında kalan yağların temizlenmesine yardımcı olan tel süngerler ve benzer malzemeler marketlerde de bulunur. Ancak basit bir alüminyum folyo topu bu konuda daha kolay ve daha erişilebilir bir çözüm olabilir.


3️⃣ Gümüş Nesneleri Temizleyin!

Gümüşten yapılmış cisimlerin üzerinde zamanla kir ve tozlar birikir. Kir ve toz birikmesi nedeniyle zamanla daha mat görünme eğilimi taşıyan bu eşyalarınızın görünümlerini folyo ile daha iyi bir hale getirebilirsiniz.


4️⃣ Ütünüzü Temizleyin!

Bir şerit alüminyum folyo ve bir kaşık tuzu birleştirdiğiniz zaman, ütünüzü temizlemek için en iyi yöntemlerden birini bulmuş olursunuz.Bu iki madde, ütünüzün yüzeyinde oluşan siyah tabakayı çıkarmak için birlikte çalışır. Bu şekilde ütünüz temizlenmiş olur, güzel ve temiz çamaşırlarınızın üzerinde lekeler oluşmaz.


5️⃣ Makaslarınızı Daha Keskin Bir Hale Getirin!

Makaslarınızın eskiden olduğu gibi kesmediğini, keskinliğini kaybettiğini fark ederseniz umutsuzluğa kapılmayın. Yapmanız gereken şey sadece dolabı açmak ve alüminyum folyonuzu çıkarmak olacaktır.


6️⃣ Izgara Temizleme!

Izgaralara sıkışan yağ ve gıda artıklarının izlerini ortadan kaldırmak için, alüminyum folyo ile bir miktar karbonatın sihirli kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Karton Kutu
Atık Karton Kutular Nasıl Değerlendirilir?
Kavanoz
Kullanmadığınız Kavanozları Değerlendirmenin Yolları
Pratik Bilgiler
Her Kadının Bilmesi Gereken Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kurtaran Faydalı Bilgiler
Hayatınızı Kurtaran Faydalı Bilgiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir