Ev Hanımları İçin Evde Ek İş İmkanları

Murat Civelek 18 Oca 2019 Kadın 118  1

KADINLAR İÇİN EVDE EK İŞ İMKANLARI

Kadınlar için evde ek iş imkanları aratıyorsanız genellikle aynı içeriklere denk gelirsiniz. Evet evde yapılan işleri tek bir ağızdan herkes farklı cümlelerle tekrar ediyor ne kadar kötü bir durum demi… Gelin ilk önce sosyolojik bir tespit yapalım. Teknolojinin gelişmesi evde iş yapan robotların çoğalmasını ve kadınların daha fazla zaman sahibi olmasını sağladı. Kadınların en doğal haklarından biri olan çalışma isteğinin bilinçli bir toplum olma yolunda attığımız adımlarla daha çok istenir hale gelmesi ve ekonomik olarak zorlu dönemlerden geçmemiz kadınların evde ek iş imkanları konusunda arayış içerisinde olmasına neden oldu. Peki kadınların evde ne gibi işler yaparak para kazanabileceğine bakalım.

YEMEK YAPARAK PARA KAZANMAK

Eğer yaşadığınız bölge öğrencilerin ya da çalışanların yoğun olduğu bir bölge iseniz ev yemeklerine, anne yemeğine hasret kalanlar için günlük olarak yemek yapıp satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle hem genç bekar çalışanlar hem de öğrenciler arasında özellikle yaprak sarma satışı sıkı bir para kazandıran iştir.

DÜĞÜN ŞEKERİ HAZIRLAMAK

Düğünlerde gelen misafirlere dağıtılması için hazırlanan şekerlerin hazırlanması genelde evde ek iş yapan ev hanımları tarafından gerçekleştiriliyor. Sizde bir düğün organizasyon ya da çiçekçi şirketi ile anlaşarak gün içerisinde hazırladığınız düğün şekerlerinden adet başı para kazanarak ek gelir elde edebilirsiniz.

BLOG YAZARLIĞI

Kadınların elinden gelen birçok iş bulunuyor. Bu bilgileri aktarabilecekleri bir platform oluşturmak ek gelir oluşturmanın en güzel yollarından biri olarak ön plana çıkıyor. Örneğin örgü işleri, yemek tarifleri, çocuk bakımı ve eğitimi gibi konularda ilgili ve bilgili iseniz bu konulardaki eşsiz bilgilerinizi aktarabileceğiniz samimi bir üslupta blog sahibi olursanız çok güzel ek gelir elde edebilirsiniz. Bu konuda yüzlerce örnek kadın blog yazarı bulunuyor.

ÜRÜN YAPIMI İLE PARA KAZANMAK

Eğer bir konuda azmeder ve o konu üzerine çalışırsanız yapamayacağınız iş yoktur derler. Eğer sizde şartlar dahilinde imkanlarınız el veriyorsa çeşitli ürün ya da bitkisel karışımlar yaparak satış yapabilirsiniz. Örneğin tanıdığım bir ev hanımı çeşitli bitkisel ürünlerden yaptığı bir sabun ile hazırladığı turşuları satarak evine güzel bir ek gelir sağlıyordu. Peki siz ne iş yapacaksınız?

Evde Balon Paketleme İşi
Kilo Vermek İçin Kadınların Kullandığı Kür Tarifleri
Kadınlar İçin Romantizm Nedir, Ne Anlama Gelir ?
Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir