Dünyaya Mutluluğu Getirecek İcatlar

Dünyaya Mutluluğu Getirecek İcatlar

BURAK MEHEL 09 Kas 2018 Bilim 263  1

 

İcatlar ile ilgili çeşitli internet sitelerinde önümüze sunulan binlerce fikirden ve bunların dışında, gerçekten dikkate alınması gereken birkaç değer var. Eşsiz bir tasarım sadece harika bir fikirle değil, aynı zamanda bu fikiri hayata nasıl geçirebildiğinizle ilgilidir. Yeni kavramlar ve icatlar ile ilgili bir başka önemli şey, insanlar tarafından insanlar tarafından yapılmalarıdır. İşte bu yüzden, her tasarımcının yaratımı, yaşamın ayrılmaz bir parçası olmak için hayatımıza tam olarak uymalıdır.
Dünyanın dört bir yanından tasarımcıların yaptığı Dünyaya Mutluluğu Getirecek İcatlar listemize bir göz atın.

Eğer insanlar birbirleriyle savaşmak için bu yastıkları kullanırlarsa, dünyamız daha iyi ve daha güvenli bir yer olurdu. Bryan Ku gerçek yastık dövüş severleri memnun etmek için yumuşak scimitars, mınçıka, el bombası ve diğer savaş eşyaları oluşturma fikri ile geldi.

 

Rus bir tasarımcı olan Alexander Zhukovsky, tüm güzel hislerinizi bir arada yaşamanızı sağlayacak asılı bir cam banyo yarattı. Bu muhteşem alanda duşa girdiğinizi, suya daldığınızı veya suda olduğunuzu anlamanız gerçekten zor olacaktır.

 

İngiliz bir tasarımcı olan Joshua Renouf, her kahve bağımlısının hayalini gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde bir fincan kahve servis edecek olan “The Barisieur” adlı bir kahve çalar saat icat etti. En sevdiğin içkinin kokusuyla uyanmış olmanın nasıl bir şey olacağını hayal etmeye çalış.

 

Arılar Balmumu ile ‘mühürlü’ olan Petek hücrelerinin kısmen tamamlanmış duvarları sayesinde bal yapar. Hücreler balla doldurulduğunda, arıcı kutunun diğer tarafını açabilir ve balın arıları rahatsız etmeden bir musluğa akmasına izin verir. Bal hasat işlemi bittikten sonra, arılar hücreleri tekrar açar ve balla doldurur.

 

Bu akıllı buluş sayesinde başlattığınız çamaşır makinasına çalışmayı durdurmadan çamaşır eklemek amacıyla tasarlanmıştır. Sonunda biri düşünmüş! dediğinizi duyar gibiyim. Peki nasıl oluyor? diye sorarsanız eğer… Son derece kullanışlı ve kullanımı kolay bir özelliktir; makinenin yıkama döngüsünü durdurmadan daha fazla çamaşır eklemenizi sağlayan ek bir kapısı vardır.

Mars
Mars ve Dünya Arasındaki Benzerlikler!
Tuz Lambası
Tuz Lambasının Faydaları Nelerdir?
Geminid Meteor Yağmuru
Geminid Meteor Yağmuru Nedir? Ne Zaman Gerçekleşecek?
Karadelik
Kara Delik Nedir? Nasıl Oluşurlar?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir