Çalışan Kadın

Dünyanın En İyi Kadın Girişimcileri

BURAK MEHEL 09 Kas 2018 En'ler 605  2

 

Herkes milyon dolarlık fikirler üretmek ve hayata geçirerek paranın içine düşmek ister. Dünya tarihinde cesarete, sabra, yaratıcılığı ve özgüvene sahip olan girişimciler bunu gerçekleştirebilmiştir. Geçmişte ve günümüzde kadınlarında girişimcilik alanında kayda değer başarılar elde ettiğini de biliyoruz. Kadınlar geleneksel tabuları yıkarak girişimcilik dünyasında da yerlerini almıştır. Size sayacağımız bu kadın girişimciler, iş hayatınız için ilham kaynağınız olabilir.

 

Cher Wang

Telefon markası olan HTC’nin eş kurucularındandır. Ayrıca HTC’nin yanında anakart ve işlemci üretcisi VIA’nın da kurucusudur. Cher Wang, milyoner değil, milyarder olmayı başarmış bir kadındır. Gençlerin üniversite eğitimlerine de destek vererek adından söz ettirmiştir. Wang, HTC aracılığı ile okullara bilgisayar ve tablet bağışları da yapmaktadır. Çabaları ve mal varlığı ile dünyanın en güçlü kadınlarından birisidir.

Arianna Huffington

The Huffington Post’un kurucusu ve başarılı bir iş kadınıdır. Medya devi olarak başarıya nasıl ulaştığını medya kanallarında ve kitaplarında, ayrıca verdiği konferanslarda kadınlarla paylaşmaktadır. Birçok vakıfta aktif olarak çalışmakta ve bağış yapmaktadır. Medyanın en etkileyici kadınlarındandır.

Oprah Winfrey

1986 ile 2011 yılları arasında kendi adını taşıyan televizyon şovu ile ün kazanmıştır. Sonrasında kendi televizyon kanalını kurmuştur. Serveti ile ABD’de tek Afrika kökenli kadın milyarderdir. Birçok vakfa yardımda bulunmuştur. 1998 yılında Angel Network derneğini kurmuştur ve derneklere 100 milyon dolardan fazla destek sağlamıştır

Anita Roddick

1976 yılında güzellik sektörüne giriş yapmıştır ve hayvanlar üzerinde deney yapmayan, dürüst ticaret anlayışıyla The Body Shop’u kurmuştur. İngiltere’de küçük bir dükkanla başlamıştır. Ölümünden sonra eşi 2006 yılında firmayı L’Oreal’e satmıştır.

Coco Chanel

Coco Chanel, fakir olarak doğmuş ve yetim kalmıştır. Stil onun tek algısı olmuştur. Paris sosyetesine şapkalar tasarlarken adı yayılmıştır. Böylece en iyi tasarımcı olmuş ve üst tabakada da yerini almıştır. İkinci dünya savaşı sırasında moda evi kapansa da 1954 yılında tekrar açmıştır. Dünyanın en önemli kişileri arasında yerini alan tek moda ikonudur.

Kayak
Kış Tatili İçin Kayak Merkezi Önerileri!
Hayvanlar
Beslediğiniz Hayvanlara Göre Karakterinizi Yorumladık!
Çiçek Türleri
Dünyada Bulunan En İlginç Çiçek Türleri
Çikolata
İstanbul’un En İyi 5 Çikolatacısı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir