Dünyada Bulunan İlginç Düğün Gelenekleri

Dünyada Bulunan İlginç Düğün Gelenekleri

BURAK MEHEL 13 Kas 2018 En'ler 168  1

Herkesin kabul gördüğü gibi aileler toplumu oluşturan küçücük yapı taşlarıdır. Kesinlikle bir gerçek var ki ailenin oluşması için bir kadın ve bir erkeğin anlaşmalı bir şekilde evlenmesi gereklidir. Düğün bir kızın hayallerini üzerine kurduğu,düşündükçe mutlu olduğu en güzel olaydır. Düğünler toplumların geleneklerini yansıtan en büyük aynadır. Farklı toplumlarda ki düğün geleneklerini hiç merak ettiniz mi? İsterseniz birlikte bir kaç düğün örneğine Dünyada Bulunan İlginç Düğün Gelenekleri yazımızda bakalım.

Afrika


Afrika’nın bir sürü renkle dolu düğün gelenekleri, kültürlerinin en önemli noktalarıdır. Gerçeği söylemek gerekirse düğünlerine aşırı derecede önem verirler. Güleceksiniz ama düğünde evlenen çiftten bir süpürgenin üzerinde zıplamalarını isterler. Süpürgenin üzerinde atlamak bu çiftin geçmişinde yaşadıkları istenmeyen şeyleri geçmişlerinden sildikleri anlamına geliyor.


Güney Kore


Bizim geçmişimizde önemli yeri olan falakaya benzer bir olayla karşı karşıyayız. Kore’de düğünden sonra damadın ayakları çıplak halde yere yatmasını isterler. Yere yattığında damadın arkadaşları kurutulmuş balıklarla damadın ayaklarının altına vurur. Bu gelenek damadın ne kadar dayanıklı olduğunu anlamak için kullanılır. Bir ilginç bilgi daha verelim, damat eğer düğünde çok tebessüm ediyorsa insanlar kız çocuğunun olacağına inanıyor.


İtalya


İtalyanın köyleri mi diyelim artık ne diyelim bilemedim, en bilinmedik köşelerinde geçmişten bu güne süregelen bir gelenek var. Damat düğünden önce iç çamaşırlarıyla bütün köyü gezer. Bizde ki davetiye dağıtma geleneğini uygular, iç çamaşırlarıyla köydeki bütün evlere giderek düğün davetiyesi verir. İnsanlar eğer damat adayının bedenini beğenirse ona çokca para verip onu öyle gönderirler. Ancaaaak beğenmezler ise önüne demir para atarak beğenmediklerini belli ederler.


Pakistan


Pakistan’da evlilik adetleri biraz daha komik. Damat kızın ailesi tarafından küfür ve hakaret testinden geçirilir. Damat eğer kızın ailesinin ettiği küfür ve hakarete dayanabilirse gelinin ailesi damadın kızıyla evlenmesine izin veriyor. Aralarından en ilginç gelenek Pakistan sanırım 🙂


Fransa


Evlenen çiftten ailenin kökeninden gelen tastan şarap içmeleri istenir. Küçük kızlar gelin ve damadın önüne bir kurdale gerer. Geline kalan iş bu kurdaleyi kesmektir. Fransızlara göre bunun anlamı karşılarına çıkacak tüm zorlukları atlatmak anlamına geliyor.

Kayak
Kış Tatili İçin Kayak Merkezi Önerileri!
Hayvanlar
Beslediğiniz Hayvanlara Göre Karakterinizi Yorumladık!
Çiçek Türleri
Dünyada Bulunan En İlginç Çiçek Türleri
Çikolata
İstanbul’un En İyi 5 Çikolatacısı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir