Çiçek Türleri

Dünyada Bulunan En İlginç Çiçek Türleri

BURAK MEHEL 18 Ara 2018 En'ler 96  0

Çiçekler hayatımızın her alanında karşılaşabileceğimiz en masum en doğal bitkilerdir. Kendileri küçücük bir bebek gibi insanın yaşam sevincini dışa vurmasına yardımcı olmaktadırlar. Çiçeklerin bulunduğu her ortam farklı bir havaya bürünüp baharları ayağınıza serer. Çiçeklerin bir çok çeşidi vardır. Çiçekler görünen ve görünmeyen olarak 2’ye ayrılır. Bu nedenle çiçeklerin milyonlarca türünün olduğunu düşünebiliriz. Hadi birlikte Dünya Bulunan En ilginç Çiçek Türlerini inceleyelim..

🥀Küstüm Çiçeği

küstümcicegi

Adını narinlikten alan çiçek türünün, çok kırılgan ve çok narin bir yapısı bulunmaktadır. Yapraklarına dokunduğunuzda hemen kendini kapatan bu çiçek türü, dokunduğunuzda tüm yapraklarını kapatır. Bu sebeple bu bitkiye sahip olan insanların daha dikkatli olması gerekmektedir. Çok ilginç bir özelliği daha vardır ki yerini değiştirdiğinizde koyduğunuz yeri beğenmez ise yaprakları açmaz. Narin olan bu çiçek, bakıcısının da kendisi gibi olmasını ister.

🥀Çıplak Adam Orkidesi

cıplakadam

Çıplak Adam Orkidesi kısmi olarak yarı gölge bölgelerde yetişmektedir. Çiçekleri açık pembe beyaz görünümdedir. Akdeniz’de geniş büyüme alanlarında bulunur. Bu bitkin insan görünümü dışında çiçek renkleri bakımından neşe kaynağıdır. Genelde mor-beyaz yapıda bulunurlar.

🥀Balerin Orkide Çiçeği

balerinorkidesi

Çiçeğe ilk bakıldığında ellerini yukarı kaldırmış sanki her an üzerinize atlayacakmışcasına bir görüntü veriyor. Yapısı bence biraz arıyı andırmıyor değil 🙂 Ama etekli bir bayanı andırıyor diyorlar hatta bu sebepten dolayı balerin çiçeği adı verilmiş. Avustralya civarında görülmektedir.

🥀Kanayan Diş Mantarı

kanayandis

Adeta pastaya benzeyen çiçek türü nedense ismi“Şeytanın dişi”, “çilek ve krema” olarak da bilinen bir mantar türüdür. Diş eti kanamasına benzer görüntüsünden dolayı bu adı almıştır. Değişik bir şekil yapısına sahip mantar familyasındandır.

🥀Sinek Kapanı

sinekkapan

Bu bitki mayıs ve ekim aylarını çok seviyor, her yeri yeşil renkte olan bu bitki çocuklar için yapısından dolayı çok büyük tehlikeler arzediyor. Kenarlarında bulundurduğu tüğlerinden dolayı ufacık nesneleri bile hissederek kendini kapatır.

Kayak
Kış Tatili İçin Kayak Merkezi Önerileri!
Hayvanlar
Beslediğiniz Hayvanlara Göre Karakterinizi Yorumladık!
Çikolata
İstanbul’un En İyi 5 Çikolatacısı
Kitaplık
Size Kendinizi Psikolog Gibi Hissettirecek 10 Psikolojik Kitap Önerisi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir