Dünya Üzerinde Bulunan En Lanetli Yerler

Dünya Üzerinde Bulunan En Lanetli Yerler

BURAK MEHEL 11 Kas 2018 En'ler 105  0

 

Olağanüstü vâkalar her zaman hepimizin dikkatini çekmiştir. Şuan bu yazıyı okuyorsanız mutlaka bu olaylara karşı bir merakınız vardır. Hele ki bir şehirin veya bir yerin isminin lanetli olarak geçmesi.. Bu bölgelerin bazıları ziyaretçi alımına kapalıdır. Bazıları ise devlet tarafından bu olayların araştırılması için ziyaretçi alımına açıktır. Dünya üzerinde bulunan bu bölgeleri bu yazımızda birbirimize sarılarak tanımaya başlayalım.


1️⃣ Bran Şatosu

Filmlere dahi konu olmuş olan ve Kont Dracula’nın konakladığı yer olarak bilinir. Bu şatonun sırları hala daha çözülememiş. Şato 14.yüzyılda inşa edilmiş. İlginç yapısı ve içinde bulunan el izlerinin önünde ki perde hala daha kaldırılamamıştır. Şatonun içinde bunlarla ilgili bir sürü ipucunun bulunduğu söyleniyor fakat bu ipuçlarına ulaşan hala daha olmadı. Kont Dracula’nın esirlerini mahzene topladığı ve sonra orada esirlere acımasızca işkence ettiği söylenir. Bu işkencelerin yansıması ise şatodan gece yükselen çığlık sesleridir.


2️⃣ Alcatraz Hapishanesi

Dünya üzerinde bilinen en büyük hapishane olarak nitelendirilir. Aynı zamanda bu kadar ünlü olmasının sebebi ise etrafını çevreleyen aşılmaz büyük duvarlarıdır. Bir çok ünlü mafya babası ve seri katillere ev sahipliği yapmış bu hapishane, içerisinde yapılan işkencelerle dünyaya namını salmıştır. Bu hapishane ile ilgili halka yayılan en korkutucu bilgi ise gece koğuşların kapılarının sessizce kapanması ve ardından Alcatrazda yükselen işkence çığlıklarıdır. Bu bilgiyi halka sağlayan kişi ise hapishanede oldukça uzun zaman bekçilik yapmış bir kişidir.


3️⃣ Pfister Oteli

İntiharlarla ve odalarında gözlemlenen kan izleriyle adından söz ettiren bu otel 1893 yılında yapılmıştır. Zamanında William McKinley ve ondan sonra gelen tüm başkanlara ev sahipliği yapmış bu otelin ismini ürkütücü yapacak bir sürü ilginç hikaye yazılmıştır. Şuana kadar garip bişeyin olmaması dışında tek bir ayrıntı var ki, müşterilerin otelden uzak durma sebebi geceleri yükselen kapı gıcırtıları ve çığlık sesleri.


4️⃣ Edingburgh Kalesi

İskoçların geçmişte kendilerini savunmak ve saldırı yapmak amacıyla yaptığı oldukça büyük kalelerden bir tanesidir. Bu kale hikayesiyle kendisini görmeye gelenleri büyüleyip, kendisini daha ilgi çekici hale getirmektedir. Doğruluğu her ne kadar ispatlanmış olmasa da kalede savaş zamanları ortaya çıkan hayalet davulcunun ve onun çocuklarının efsanesi dilden dile konuşulmaktadır. Geceleri o kalede nöbet tutan bekçilerinde ard arda gelen istifaları da ilginç bir noktadır.

Van Gezi Rehberi, Van’da Gezilecek Yerler
Kayak
Kış Tatili İçin Kayak Merkezi Önerileri!
Hayvanlar
Beslediğiniz Hayvanlara Göre Karakterinizi Yorumladık!
Çiçek Türleri
Dünyada Bulunan En İlginç Çiçek Türleri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir