Leonardo DiCaprio

Bir Hollywood Efsanesi; Leonardo DiCaprio’nun Unutulmaz Filmleri

ERDEM GÜR 07 Ara 2018 Sinema 95  0

Film listemizde bugünkü konuğumuz Leonardo DiCaprio, unutulmaz Hollywood yıldızının birbirinden güzel filmlerini sizin için derledik. Filmler hakkında geri dönüşlerinizi yorum halinde bizimle paylaşmayı unutmayın!

🎥İnception (Başlangıç) / iMDB: 8.8/10

Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmak olan Dom Cobb çok yetenekli bir hırsızdır. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

Oyuncular: Tom Hardy, Marion Cotillard, Cillian Murphy, Michael Caine, Ellen Page

🎥Shutter Island (Zindan Adası) / iMDB: 8.1/10

İki adli polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor. Burada çığrından çıkan işler davayı gittikçe zora sokacak, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır.

Oyuncular: Ben Kingsley, Mark Ruffalo, Michelle Williams, Emily Mortimer, Max von Sydow

🎥The Wolf of Wall Street (Para Avcısı) / iMDB: 8.5/10

Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. 90’ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Önemsiz tahvillerle birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyon dolarlarla doldururken o gece hepsini aynı hızda harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam ederken, çöküş ise çok uzakta değildir…

Oyuncular: Matthew McConaughey , Jonah Hill , Jean Dujardin , Ethan Suplee

🎥The Departed (Köstebek) / iMDB: 8.5/10

Uzun senelerdir mafya tarafından, polis teşkilatına girmek için yetiştirilen adamlar son düzeyde iyi mevkidedirler teşkilatta. Aynı biçimde polisin aynı amaçla yetiştirdiği adamları da mafya içerisinde iyi bir pozisyondadır. Fakat vakit her şeyin açığa kavuşma vaktidir. Her iki cephede de köstebeklerin var olduğu anlaşıldığında söz konusu köstebeklerin ölümle burun buruna gelecekleri koşturmaca ve macera başlayacaktır.

Oyuncular: Matt Damon , Jack Nicholson , Vera Farmiga , Mark Wahlberg

🎥Titanic / iMDB: 7.8/10

Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. ‘Titanic’ adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu ‘Düşler Gemisi’ nin yolcuları arasında Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan, Jack Dawson adlı genç ve fakir bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose DeWitt Bukater adlı zengin bir genç kız da vardır. İki genç şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912’de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.

Oyuncular: Kate Winslet ,Billy Zane , Kathy Bates , Frances Fisher , Gloria Stuart , Bill Paxton , Bernard Hill , David Warner

🎥Catch Me if You Can (Sıkıysa Yakala) / iMDB: 8.1/10

Her zaman bunun farkındayız ki, FBI ajanları diğer meslektaşlarına göre kendilerine biraz daha fazla güvenmektedirler. Ancak hikayemizde karşımıza çıkan ve kendine çok güvenen FBI ajanlarının karşısına bu defa çok dişli bir görev çıkar. Daha 20’li yaşlarında olan genç bir adam sürekli başka ülkeleri gezerek kimi zaman doktor, kimi zaman, savcı, kimi zamansa pilotluk gibi mesleklere bürünerek FBI ajanlarını peşinden koşturmaktadır. Acaba bu sadece kedi ve fare oyunu mudur? Yoksa farenin, kediye yaptığı bir oyun mudur?

Oyuncular: Tom Hanks , Christopher Walken , Martin Sheen , Nathalie Baye , Amy Adams , James Brolin , Brian Howe

🎥Blood Diamond (Kanlı Elmas) / iMDB: 8.0/10

Öncesinde orduda görevli olan Danny Archer ile yaşadığı ortamdan karısından ve çocuklarından koparılarak madenlerde çalışmaya zorlanmış Solomon Vandy’nin yolları herkesin uğruna ölebileceği bir elmasın varlığı sebebi ile kesişir. Elması bulan Solomon bu elmas sayesinde ailesine ve çocuklarına kavuşmak isteği ile yanıp tutuşurken Danny Archer ise bu elmas sayesinde yeni bir başlangıç yapabilmenin hayalini kurmaktadır.

Oyuncular: Djimon Hounsou, Jennifer Connelly, Arnold Vosloo, David Harewood

🎥The Beach (Kumsal) / iMDB: 8.8/10

Ricard bu sahte dünyada gerçek bir şey bulmak ve ona bağlanmak için macera arayışı içine girer ve Tayland’a gelir. Herşeyden farklı birşey aramaktadır. Richard Bangkok’da fazla pahalı sayılmayan bir otelde Francoise ve Etienne isminde bir çift ile tanışır ve aynı zamanda yaşlı bir gezgin olan Daffy’lede tanışmıştır. Daffy Richard’a istediğini verecektir. Ona turistler tarafından pek bilinmeyen gizli bir adadan bahseder.

Oyuncular: Robert Carlyle, Tilda Swinton, Virginie Ledoyen, Guillaume Canet

🎥The Revenant (Diriliş) / iMDB: 8.0/10

Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass’ı, ekibi yavaşlamamak adına ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır.

Oyuncular: Tom Hardy , Will Poulter , Domhnall Gleeson , Paul Anderson , Brad Carter , Kristoffer Joner , Lukas Haas

🎥The Basketball Diaries (Günlük) / iMDB: 7.3/10

Jim, lise basketbol takımının başarılı oyuncularından biridir. Milli takımda oynama ve bir basketbol yıldızı olma hayalleri, uyuşturucu ile tanışınca yerini, New York sokaklarının acı gerçeklerine bırakır. Annesi tarafından evden atılması ile birlikte para bulup hayatta kalabilmek için her türlü suçu işlemekten çekinmeyen bir insana dönüşür. Suç, sefalet, çarpık ilişkiler ve ölüm gibi kötü tecrübelerle dolu bir yaşamla karşı karşıya kalmıştır. Ta ki, kendini kurtaracak şeyi, yazı yazmayı keşfedene kadar…

Oyuncular: Lorraine Bracco , James Madio , Mark Wahlberg , Bruno Kirby , Patrick McGaw , Juliette Lewis , Michael Imperioli

Sinema
Sinema Çılgınlarının Dikkatine! 2019’da Vizyona Girecek Filmler
Aksiyon Filmleri
Gelmiş Geçmiş En İyi 26 Aksiyon Filmi
BeyazPerde
2018 Sinemasına Damga Vurmuş Filmler
Kemal Sunal
Kemal Sunal’ın Ölmeden Önce Oynadığı Fimler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir