Bilmeniz Gereken 11 Tarihi Bilgi

Bilmeniz Gereken 11 Tarihi Bilgi

BURAK MEHEL 13 Kas 2018 Tarih 405  2

Tarihin gizli sayfalarında saklı bir sürü gerçek vardır. Bu gerçekler yeni yeni gün yüzüne çıkar. BBilmeniz Gereken 11 Tarihi Bilgiyi sizin için derledik.


Kral Goijian Yue


İlkokulda ki sıra dayaklarını hatırlarmısınız? Bu kralda o sıra dayağında ki öğretmen konumunda, suçluları sıra halinde ordusunun önüne dizerdi. Savaşa gitmeden önce suçlular kendilerinin kellerini uçurup intihar ederdi. Karşı orduya Goujian’ın ordusunun ne kadar acımasız olacağını gösterirdi.


Büyük İskender


Habersiz bir şekilde tüm askerlerine ailelerine mektup yazdırırdı. Fakat bu mektupları ailelerine göndermez, herkesin içinde tek tek okuturdu. Ailesine yaşadığı kötü şeylerden bahseden ve söylememesi gereken şeyleri söyleyen askerler tek tek idam edilirdi.


Filozof Gorgias


Annesi ölüp tabuta konulduğunda annesinin tabutunun içinde doğdu. Kadının tabutunu taşıyanlar onun ağlama sesini cenaze töreni sırasında duymuştu. Ne kadar ürkütücü farkında mısınız ?


Süvari Birliği

Dünyayda en son 2. Dünya Savaşında kullanıldı. 2000 Moğol atlı askeri Alman askerlerine saldırdı. Ve beklenen sonuç olmayıp hepsi ölmüştü. Almanları merak ediyorsunuz değil mi? Hiçbiri ölmedi.


Antik Mısır

Hükümdar öldüğü zaman kendisiyle vakit geçirmiş, ona hizmet etmiş herkes onunla birlikte diri diri toprağın altına gömülürdü.


Moğollar

Düşman askerlerinin yağlarını ateşe vererek diğer düşmanlara zahiyat vermek için bu ateşi kullandılar.


Tabutta Zil

1800’lü yıllarda insanlar o kadar fazla canlı halde gömüldü ki, tabutlara yerleştirilen zil sistemiyle bu insanların zilleri çalarak kurtarılması sağlandı.


Orta Çağ

Mahkeme sistemi o zamanda vardı evet, fakat bu mahkemelerde sadece insanlar değil hayvanlarda yargılanıyordu. Hatta hayvanlar ölüm cezası bile alıyordu.


Japon Samuraylar

Esir düşmemek için Japon Samuraylar kendi bağırsaklarını kılıcıyla sökerek intihar ederlerdi.


Çar I. Petro

Karısına aşık olan adamın kellesini aldırmış bu da yetmezmiş gibi adamın kellesini karısının odasında saklamıştır.


An Lushan İsyanı

Bu isyan dünyanın gördüğü gelmiş geçmiş en fazla ölümle sonuçlanan isyan oldu. Bu isyanda 40 milyon kişi öldü, dünya nüfusunun 6 da 1 i yok oldu.

Osmanlıda Kardeş Katli
Osmanlı’da Taht İçin Kardeşini Katleden Padişahlar!
Osmanlı'da Uygulanmış 8 İlginç Yasak
Osmanlı’da Uygulanmış 8 İlginç Yasak
Hükümdar
Adını Tarihe Altın Harflerle Yazdırmış 12 Hükümdar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir