Beyaz Peynir

Beyaz Peynir’in Zararları Nelerdir? Brusella Hastalığı Nedir?

BURAK MEHEL 27 Ara 2018 Gündem 30  0

Hayvansal gıdalar arasında kahvaltılarımız vazgeçilmezi olan beyaz peynirin her yiyecek gibi zararları var. Evet yanlış duymadınız.. Peynirin ana maddesi olan sütün hayvanlardan elde edilmesinden dolayı onlarda bulunan hastalıkların yediğimiz peynir aracılığıyla bize bulaşması kaçınılmaz bir sondur.. Birlikte Beyaz Peynirin Zararlarını inceleyelim..

Peynirde birçok bakteri bulunuyor demiştik, bu bakterilerin tabi ki hepsi zararları değildir. Bazıları ise ortaya çıkardığı sağlık sorunları sebebiyle zararlıdır.

Tükettiğimiz Peynir Sebebiyle Oluşan Brusella Hastalığı

Beyaz Peynir

Hayvanlardan eld edilen sütlerin iyi kaynatılmaması sebebiyle ortaya çıkan bir hastalık türüdür. Bu hastalığın engellenmesi için yapılması gereken tek şey bu enfeksiyonu taşıyan hayvanların aşılarının zamanında yapılmasıdır. Bu hastalık kemik ve eklem uzuvlarında ortaya çıkarak tüm bedene yayılmaktadır. Ana belirtisi yüksek ateştir. Tıbbi müdahalenin gecikmesi durumunda ateş kalıcı bir duruma yol açmaktadır. Bu hastalığın insandan insana bulaşma tehlikesi yoktur

Brusella Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

  • Ateş
  • Terleme
  • Halsizlik
  • Kusma
  • Baş ağrısı
  • Kas ağrıları
  • İştahsızlık

Taze peynirle gelen Brusella hastalığının tedavisi nasıl yapılır?

Beyaz Peynir

Üstteki paragrafta bahsettiğimiz gibi bu hastalığın tedavisi gecikmemelidir, geciktiğinde kalıcı etkileri vardır. Bu hastalık iki ilacın birlikte kullanılmasıyla tedavi edilebilir.. Başlangıç döneminde bu hastalığı daha kolay yenmek mümkündür. İki ilaç demiştik, bu ilaçların kullanımı kesinlikle ve kesinlikle doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Reynmen – Derdim Olsun, 1 Günde 8 Milyon İzlendi
Özlem Parlu Kimdir ? Ebru Polat’a Yakın İsim..
#10YearChallenge Etiketi Nedir, En Komik Paylaşımlar
20 Bin Öğretmen Ataması Sözlü Mülakat Sonuçları AÇIKLANDI


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir