Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek Besinler

Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek Besinler

BURAK MEHEL 02 Ara 2018 Sağlık 53  2

Enfeksiyonlarla ve birçok sağlık sorununa karşı savaş açmak için bağışıklık sisteminizin sürekli düzgün çalışması ilk kuraldır. Size aşağıda listelediğimiz temel gıdaları hayatınızın bir parçası haline getirerek bağışıklık sisteminizi süper gücünüz haline getirin. Unutmayın, sağlıklı yaşamın ilk ve temel kuralı sağlıklı ve düzenli beslenmektir.

Arı Sütü Enfeksiyonların Baş Düşmanıdır.

Arı sütünü sadece petek arılarının anası olarak bilinen kraliçe arı tüketmektedir. Arı sütü vitamin bakımından oldukça zengindir içerisinde A,B,C ve E vitaminlerini fazlaca bulundurur. Aynı zamanda içerisinde bakır,demir ve fosfor bulundurur. Enfeksiyonun en büyük düşmanlarından biridir çocuklar ve yaşlılar mutlaka bu tavsiyemize uyup tüketmelilerdir. Sabahları aç karnına bir kaşık tüketebilirsiniz.

arı sütü

Doğal Tıpın En Önemli İlacı ; Zencefil.

Tahmin ediyoruz ki büyüklerinizi grip olduğunuzda size zencefil içmenizi önermiştir. Kesinlikle hatalı olduklarını düşünmüyor tam aksine bu gerçek bir bilgidir. Zencefil kökünün atası asya mutfağıdır. Geçmişte doğal tıpta en çok önerilen bitki olmuştur. İçinde bulundurduğu antioksidanlar sebebiyle enfeksiyonlara karşı savaş açarak hücrelerin sağlıklı kalmasını sağlıyor. Zencefili nasıl tüketebiliriz diye sorarsanız eğer tozunu yemeğinize serpebilir ya da çayını hazırlayarak içebilirsiniz.

zencefil

Buraya da Bakmalısınız;   Gripten Kurtulmanın Doğal Yolları

Sağlığınıza Katkıdan Bulunmak İçin Yeşil Çay İçin..

Asya’da en çok kullanılan çay türüdür, vücudunuza polifenoller dediğimiz ufak ama güçlü antioksidanlar sunarak, bağışıklık sisteminizi güçlendirirler. Çayın içerisinde bulunan başka bir madde olan kateşinler grip virüsüne karşı oldukça etkilidirler. Yeşil çayın içimini kolaylaştırmak ve etkilerini hızlandırmak için içine bal koyarak tüketebilirsiniz.

yesilcay

Kötü Kokuyor Fakat Şifa Kaynağı; Sarımsak

Evet sarımsak ne alaka ya? onun kokusuyla günü nasıl geçirebilirim? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Fakat günde tükettiğiniz bir diş sarımsak bağışıklık sisteminizi içerisinde bulundurduğu allicin gibi sülfirik bileşikler sayesinde güçlü tutar. Her yemeğin içine koyabileceğiniz bu şifa kaynağı, grip ve boğaz ağrısının etkilerinden kurtulmakta ilk çaredir.

sarımsak

Temel Reis’in Pekte Gizli Olmayan Formülü; Ispanak

Küçükken hangimiz Temel Reis olmak istemedi? fakat temel reis olmanın belli kuralları var, o nasıl güçlü olmak için ıspanak yiyorsa sizde yemek zorundasınız. İçerisinde hücreleri onarmakla görevli C vitamini ve folik asit bulundurur. Son olarak vücudunuzun su ihtiyacını sürekli bir şekilde karşılayarak enerjinizi üst seviyelerde tutar. Yemek, tart, kek, salata şeklinde tüketmeniz mümkündür.

ispanak

 

Bebekler Meyveli Yoğurt Yiyebilir Mi ?
Zencefil Nedir, Nelere Faydası Vardır ?
Tırnak Batması Nedir ve Nasıl Önlenir ?
Takıntılı Düşüncelerden Kurtulma Yolları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir