Karton Kutu

Atık Karton Kutular Nasıl Değerlendirilir?

BURAK MEHEL 30 Ara 2018 YapYap 38  0

Bir çay paketi, kargo kolisi, ayakkabı kutusu.. Karton kutunun hayatımıza nasıl gireceği, hangi şekilde gireceği hiç belli olmuyor. Karton kutular hayatımıza girdikten sonra içindeki nesneyi alıp onu bir kenara atmak yerine neden değerlendirmiyoruz? Karton kutular ile hayal gücünüz sayesinde eşssiz tasarımlar yapılabilir. Bu yazımızda karton kutuları nasıl değerlendirebileceğinizden bahsedeceğiz. Bu yazımızı okuduktan sonra eminim ki elinize geçen ufacık bir kutuyu bile atmaya kıyamayacaksınız!

Karton Kutuların Kapağından Takılarınız İçin Düzenleyici

Karton Kutu

Düşünün kolyelerinizi koyduğunuz çekmeceyi açtığınızda aradığınız kolyeyi bir türlü bulamıyorsunuz.. Çekmece o kadar karışmış ki kolyeyi bulsanız bile diğer kolyelere dolanmış bir şekilde, onları birbirinden ayırmak o kadar zor ki.. Size çok güzel bir çözüm önerimiz var. Sadece karton kutuların kapağını kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bir kutu kapağını mat bir boya ile boyayarak ve sonrasında kolyenizi her bölmeye raptiye yardımıyla asarak çekmecenize koyabilirsiniz.

Kalemlikler Tasarlayabilirsiniz

Karton Kutu

Kendi hayal gücünüzü kullanarak bir kalemlik tasarlamak istemezmisiniz? Herhangi biyerden aldığınız tasarımı sadece dayatılmış bir kalemlik kullanmaktan sıkılmadınız mı? O zaman size çok güzel bir önerimiz var. Kalemlik tasarlamak için ihtiyacınız olan 2 şey; tuvalet kağıdı ruloları ve kaplama kağıtları. Tuvalet kağıdı rulolarını istediğiniz desende aldığınız kaplama kağıtları ile kaplayarak gayet hoş tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Unutmayın herşeyin sınırı sizin hayal gücünüzdür.

Dünyanın En Güzel Çamaşır Sepeti Sizin Evinizde Olabilir

Karton Kutu

Kocaman bir kargo kolisinin ön yüzüne çamaşır makinası figürü çizerek, tam çamaşır makinasının kapağı kısmına denk gelen yere kapak yaparak güzel bir kirli sepetine sahip olabilirsiniz. Bu konunun önemli bir püf noktası ise şudur, çamaşırları koyduğunuzda ister istemez karton kutu gevşeyecek ve bir süre sonra patlayacak.. Bunu önlemek için, yapım aşamasında karton kutunun iç kısmına ince sunta tahtalar koyarak kuvvetli hale getirebilirsiniz.

Şık Bardak Altlıkları Tasarlayabilirsiniz

Karton malzeme ile çok hızlı ve pratik bir şekilde elde edebileceğiniz farklı bir tasarım da bardak altlığıdır. Eşit ölçülerde yuvarlak halinde keseceğiniz kartonları, sert bir mukavva ile kaplayarak renklendirmesini yapabilirsiniz. Sonrasında kullanıma hazır !

Duvarlarınıza Şıklık Katacak Çerçeveler

Karton Kutu

Kumaş ile kaplanmış tasarımsal objelerin etrafa yaydığı güzellik başka hiçbir modelde yoktur. Birde bu tür tasarımsal objeleri almak için bütçelerimizi oldukça zorlamamız gerekiyor. Bütçemizi dara düşürmemek için ve kendi hayal gücümüzü kullanmak için bu tür objeleri kendimiz yapabiliriz. Karton kutu ve kumaş elde ederek duvarlarınıza harika çerçeveler hazırlayabilirsiniz.

Kavanoz
Kullanmadığınız Kavanozları Değerlendirmenin Yolları
Pratik Bilgiler
Her Kadının Bilmesi Gereken Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kurtaran Faydalı Bilgiler
Hayatınızı Kurtaran Faydalı Bilgiler
Pet Şişe
Atık Pet Şişelerden Neler Yapabilirsiniz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir