Önemli Günler

2019 Yılı Özel Günler ve Resmi Tatiller

BURAK MEHEL 29 Kas 2018 Gündem 71  2

Ulusların dini,milli ve aynı zamanda önemli gördükleri günlerin belirleyicisi takvimdir. Hemen hemen 365 gün boyunca her gün önemli olaylar yaşanmıştır. Engellilik,doğa,milli bayramlar vs. hangi güne denk geliyorsa o gün 1 günde olsa kutlama veya saygı günü ilan edilmiştir.
Takvim, özel günleri takip etmemiz için yaşamın bir parçasıdır. Gelecek için yapacağımız bütün planları takvime göre yaparız. Sizlere 2019 yaklaşırken tatil planlarınızı yapmanız için belirli tatil günlerini ve özel günlerimizi derleme ihtiyacı duyduk. Özellikle tatil günleri için planlarınızı yapmayı unutmayın..

1 Ocak Yılbaşı Tatili

Bu sene salı gününe gelen yılbaşı tatil yapmak isteyenler için güzel bir fırsat sunuyor. Hafta sonu tatiliniz ile Pazartesi gününü de birleştirerek 4 günlük bir yılbaşı tatili yapabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatilinin salı gününe denk geldiği görülüyor. Çocuklarınız için bavullarınızı hazırladınız mı? Çünkü pazartesiyi de hesaba kattığınızda 4 günlük bir tatil sizi bekliyor!

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Emek ve Dayanışma Günü çarşamba günü kutlanacak. 1 Mayıs’ta tek günlük bir resmi tatiliniz var.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
2019 yılında Gençlik ve Spor Bayramı pazar gününe denk geliyor. Muhtemelen her sene olduğu gibi ekstra bir tatil uygulanmayacak.

Ramazan Bayramı Tatili

Ramazan Bayramı 2019 yılında 4 Haziran Salı günü başlıyor. İzinlerini biriktirip hafta  sonuyla birleştirenler 5 günlük bir tatil yapacak gibi gözüküyor. Geçen yıllara baktığımızda Arife günüyle beraber tatillerin hafta içine denk gelmesi 10 günlük bir tatil olma ihtimalini güçlendiriyor.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Milli Birlik Günü pazartesiye denk gelecek ve hafta sonuyla beraber 3 günlük bir tatil var.

Kurban Bayramı Tatili

Kurban Bayramı tatili ise 11 Ağustos Pazar günü başlıyor. Devlet memurları tatilin hafta sonuna denk gelmesinden dolayı sadece 3 gün tatil yapabilecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı

Zafer Bayramı cuma gününe denk geliyor. Bu gün resmi tatil olduğundan hafta sonuyla birlikte 3 günlük bir tatil söz konusu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet Bayramı salı gününe denk geliyor yine pazartesiyle birleştirenler 4 günlük bir tatilin keyfini çıkaracak.

Bu tatillerin sonucunda yıl boyunca hafta sonları 104 gün oluyor. Hafta sonuna denk gelmeyen tatilleri eklediğimizde toplamda 121 gün tatil yapabileceğimiz bir sene bizi bekliyor.

Reynmen – Derdim Olsun, 1 Günde 8 Milyon İzlendi
Özlem Parlu Kimdir ? Ebru Polat’a Yakın İsim..
#10YearChallenge Etiketi Nedir, En Komik Paylaşımlar
20 Bin Öğretmen Ataması Sözlü Mülakat Sonuçları AÇIKLANDI


“2019 Yılı Özel Günler ve Resmi Tatiller” üzerine 1 yorum

  1. Gizem dedi ki:

    Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir