10 Kore Dizi Önerisi!

Murat Civelek 01 May 2019 Kore Dizileri 2.217  0

10. STRONG WOMAN DO BONG-SOON

Pek çok Ayaklıfincan.com okuyucusu bunu duymamış olsa da, Strong Girl Bong yakında Asya’da ve tüm dünyada ticari bir hite ve izlenmeye sahip olmuştur . Kablolu televizyon tarihindeki en yüksek puanı alan Kore dramalarından biri olmuştur. Özetlemek gerekirse, seri yaşam tarzıyla tam anlamıyla örtüşmeyen rüyalar ve özlemlerle insanüstü güce sahip genç bir kadını konu alan Kore dizisi olaylarında ve içeriğinde her şeyden biraz var: romantik, komedi, entrika ve patlayıcı dövüş sahneleri sizi koltuğunuzun kenarında tutacak.

9. OH MY GHOST

Oh My Ghost , 2015 yılında piyasaya sürülen bir Koreli TV dizisidir, ancak aynı adı taşıyan diğer üç Netflix yabancı TV şovuyla kolayca karıştırılabilir (şaka yapmıyoruz). Karışıklığı önlemek için, Park Bo-Young’un başrol oynadığını seçtiğinizden emin olun. Dizi, şaman büyükannesi sayesinde zaman zaman hayalet gören utangaç ve genç bir kadın Na Bong-Sun ‘un hayatını konu almaktadır. Ne yazık ki (ya da neyse ki?), Na Bong-Sun sonunda vücudunu bir damar olarak kullanırken uzun zamandır yenmeye çalışarak baştan çıkaran, şehvetli bir bakire hayaleti ele geçirdi. Evet, ilginç ve garip ama aynı zamanda eğlenceli bir Kore dizisi.

8. BLACK

Siyah , kaçak partneri izleyen ve yol boyunca bir dizi soğuk olay cinayeti hakkındaki gerçeği ortaya çıkaran acımasız bir orakçıyla ilgili bir fantezi-gerilimdir. Bu dizi, her zaman istediğimizi bilmediğimiz Gerçek Dedektif ve Doğaüstü aşk çocuğuna benziyor ! Suçları ve paranormal faaliyeti harmanlamak, bu avantajı ortaya çıkarmak dizide karşılaştığımız konuar ancak aynı zamanda biraz romantizm de var :). Grim Reaper ölümlü bir kadına aşık olduktan sonra, sonraki hayatın kurallarını yeniden yazmak zorunda kalır. Devamını anlatmayacağım :). Hadi, şimdi diziyi izleyeme gidebilirsin !

7. BOYS OVER FLOWERS

Boys Over Flowers , 2009’da 25 bölüme yayılan çok popüler bir Güney Koreli TV dizisiydi. Dizi, ortalama gelire sahip işçi sınıfı bir kızı, bir grup zengin çocukları ve kibirli özel okul çocuğuyla olan ilişkisini konu alıyor. Sierra Burgess’de bir Kaybeden olarak gördüğümüz gibi , insanlar, popüler, yakışıklı bir adam, güçlü düşünceli bir “sade Jane” e düştüğünde onu seviyor, bu yüzden bu hikaye dünya çapında büyük izleyicilere sahip oldu.

6. SECRET FOREST

Bu listede, Asya’dan zorlukla çıkarılan diğer programların aksine, Stranger , 2017’nin En İyi TV Şovları listesinde New York Times listesinde yer aldı . Özetlemek gerekirse bir seri cinayet davasını çevreleyen korkunç yolsuzluğu ortaya çıkarmak için birlikte çalışan duygusuz bir savcı ve canlı (kurnaz) bir dedektifi konu alıyor. Olaylar sıkı, performanslar yıldız niteliğinde ve dizi sona erene kadar tahmin etme yeteneğinizi kaybederek sonunda ne olacağını sürekli merak edeceksiniz. Çok sayıda çözülmemiş cinayet / suç olayı var, ama bu gördüğümüz en iyilerden biri.

5. CAIN AND ABEL

İsmine göre söyleyebileceğinizden emin olduğum gibi, bu dizi Cain’in abisinin kıskançlığının abisi Abel’a olan inci hikayesinden ilham aldı. Benzer şekilde, Cain ve Abel iki farklı oğlu ve her ikisinin de hayatlarını mahvetmekle tehdit eden kıskançlık konusuna fazlasıyla değinilmiş mükemmel bir dizi. Eğer bir drama kraliçesi iseniz o zaman bu dizi kesinlikle sizin için bir hediye, çünkü dizideki Cain ve Abel hikayesi hiç bitmeyecek. İhanet, taarruz, hastalık, hafıza kaybı, olaylar, ölüm olayları, gözaltına alınanlar … Bu dizideki bükümler ve sıralamalar Downton Manastırı’ndaki drama çocuk oyuncağı gibi görünecek.

4. HELLO MY TWENTIES

Merhaba , Beş Genç Kadın’ın iniş çıkışını izleyen bir program olan My My Twenties, Güney Kore’nin Derry Girls versiyonudur (daha fazla karakter ve daha az içki hariç). Bu dizi, kolej çağındaki kadınların okula gitmesi, romantizm, ilişkiler, para ve ciddi bir uyku eksikliğini konu almaktadır. Endişelenmeyin, bu dizide herkesin ilgisini çekmesi gereken bir kız var: çekingen, haftalar boyunca uyumayan çalışkan, şüpheli bir o kadarda sempatisi olan “çılgın çocuk”.

3. FALLİNG FOR INNOCENCE

“2015 Güney Kore kurumsal devralma, kurumsal casusluk, cinayet artı fantazi dokunuşuyla romantik çekingen televizyon dizisi” olarak nitelendirildi. Dininin özetini okuyana kadar ne bekleyeceğimi bilemedim. Gösteri, beklenmedik bir kalp krizinden sonra soğuk kalbi mucizevi bir şekilde değiştirilen (hem tam anlamıyla hem de mecazi olarak), amcasına karşı kişisel bir müşavir olan bir alçak / sosyopat şirket yatırımcısı olan Min Ho adlı bir adamı konu alıyor. Çok fazla spoiler vermeden, bu dizi sizi en kötü insanların bile daha iyisini değiştirebileceğine inanmanıza izin verecek.

2. SOMETHING IN THE RAIN

Romantik ilişkilerin evrimini araştıran bir dizi olan Yağmurda bir şey ticari bir izleyiciye sahip oldu ve kablolu televizyon tarihinin en yüksek puan alan Kore dramalarından biri oldu. Peki neden bu kadar iyi bir başarı? Belki de gösterideki romantik ilişkinin, çok fazla şişirilmiş ve uzak tutulan Amerikan romantizminin aksine, çok sevilebilir ve samimi olması nedeniyle. Hemen hemen herkes otuzlu yaşlarının ortasında bir mağaza süpervizörünün ve bir video oyun tasarımcısı arasında olan düzenli bir aşk hikayesiyle ilgili olabilir. Sessiz, tatlı ve tamamen gerçekçi.

1. MR. SUNSHINE

Bu listedeki tek tarihi drama dizisi olan Sunshine , 1900’lerin başlarında Kore’nin bağımsızlığı için savaşan aktivistlerin hayatını konu alıyor. Lee Byung-Hun kölelikte doğar, Amerika Birleşik Devletleri’nden kaçar ve yıllar sonra Amerika Birleşik Devletleri Deniz Piyade Birliği subayı olarak Kore’ye döner. Döndükten sonra, Lee Byung-Hun aşkı bulur ve Kore’yi sömürgeleştirmek için yabancı bir adam ortaya çıkarır. Dizi, sinematografi, tarihi doğruluk ve hikaye anlatımı için büyük eleştiriler aldı ve 6. APAN Star Awards’da Yılın Dramı ödülünü kazandı. Tarihsel dramanın tadını çıkarırsan, bundan daha iyisini bulamazsın.

5 Kore Dizi Önerisi
Kore Dizileri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir